Musul’un Hamdaniye ilçesindeki bir düğün salonunda 26 Eylül günü çıkan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından dün bölgede üzüntü ve yas hakim oldu.

Depremde Maraş'ta kaybolan 2.5 yaşındaki çocuğun cenazesi Elazığ'da bulundu Depremde Maraş'ta kaybolan 2.5 yaşındaki çocuğun cenazesi Elazığ'da bulundu

Hayatını kaybedenlerin bir kısmı için dün toplu defin töreni düzenlendi. Kimlikleri teşhis edilen diğer cenazeler ise bugün defnedilecek.

Irak İçişleri Bakanı Abdulemir eş-Şammeri, olayla ilgili soruşturmanın 72 saat içerisinde neticeye kavuşacağını ve kamuoyuna duyurulacağını söyledi.

Olay günü düğün salonunda 900 kişinin bulunduğunu aktaran Şammeri, “İncelemeler salonda güvenlik önlemlerinin alınmadığını gösteriyor” dedi.

Yangın nedeniyle aralarında salon görevlileri de dahil 14 kişinin gözaltına alındığını bildiren Şammeri, ölü sayısını güncelleyerek sayının 94’e ulaştığını, 100’den fazla yaralının bulunduğunu aktardı.

Irak hükümeti kurbanlar için üç günlük yas ilan ederken, Ninova Valisi Necm el-Cuburi, Kutlu Doğum etkinliklerinin bir sonraki duyuruya kadar ertelendiğini bildirdi.