Cumhuriyet Caddesi üzerine 5 yıldızlı otel konforundaki modern Öğretmenevi binası 7 katlı ve 152 yataklı , 12’si suit odadan oluşan 152 yataklı, konferans salonu, çok amaçlı salon ve hamamı bulunan öğretmen evinde 10 milyon TL’lik Restaurant ve cafe açıldı.

Vali Akbıyık, genç girişimci iş insanları Yılmaz Azizoğlu ve Hüseyin Korkmaz tarafından öğretmen evi teras katında yaptırılan ve hiçbir masraftan kaçınılmaya milyon TL’lik “Meftun-u Hayal” adı altında açılan Restaurant ve cafe’nin açılışını yaptı.

Vali Akbıyık,” Hakkari her alanda müthiş bir gelişiyor dönüşüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Hakkari’ye pozitif ayrımcılık yaptığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Her alandaki hizmetlerde sayın bakanlarımızın destekleri büyüktür onlara da teşekkür ediyoruz.. Hakkari tarihin en yüksek hizmetlerini alıyor. Öğretmen evinde tam donanımlı işyeri açan genç iş insanlarımızı da kutluyorum” dedi.

Genç girişimci iş insanları Yılmaz Azizoğlu ve Hüseyin Korkmaz ise, Hayal ettik tasarladık ve gerçekleştirdik Hakkari hizmetin en iyisine layık olduğunu belirttiler.

Azizoğlu ve Korkmaz,” Açılışa iştirak eden sayın valimiz başka olmak üzere protokol üyeleri, kanaat önderi, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve herkese teşekkür ediyoruz. Hiçbir masraftan kaçınmadık batı standartların üstünde bir işyeri hizmete açtık. “Meftun-u Hayal” Restaurant ve cafe adlı işyerimizde yaklaşık 45 kişi istihdam ediliyor” şeklinde konuştular. Tam donanımlı ve hiçbir masraftan kaçınmayan işyerinin 10 milyon TL’ye mal edildiği belirtildi

Hakkari için nöbet eylemleri: 'Bu sadece Kürtlerin meselesini değil hepimizin meselesidir' Hakkari için nöbet eylemleri: 'Bu sadece Kürtlerin meselesini değil hepimizin meselesidir'

Açılışa Hakkari Milletvekili Husret Dinç, Vali Yardımcıları Tevfik Kumbasar, Mustafa Berat Kasımoğlu, Talha Batta, Cumhuriyete Başsavcısı Harun Ünlüsoy, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Ak Parti İl Başkanı A. Mutalip Özbek, AK Parti MDK üyesi, Teşkilat Koordinatörü, Avukat Abdulmecit Tarhan, Yardımcısı Hamit Zibek, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci, , CHP İl Başkanı Nazım Demir, İYİ Parti İl Başkanı Yaşar Yorulmaz, Kanaat Önderi Fatih Keskin, HATSO Başkanı Servet Taş, Hakkâri Sanayi ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Kaya, Çölemerik Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Hikmet Yaşar, İnşaat Mühendisi Şaban Arslan, kurum amirleri ile binlerce sayıda davetli katıldı.

f8ee748d-a884-4343-a91c-b89c42aafc9e.jpg01-547.jpg02-458.jpg03-392.jpg04-191.jpg05-114.jpg06-082.jpgdsc-5662.JPGdsc-5668.JPG