İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanlığı seçiminin kaybedilmesinin sorumlusu olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu göstermesi, mart ayındaki yerel seçimde ittifak yapılıp yapılmayacağı sorusunu beraberinde getirdi.

İYİ Parti'den yerel seçime kendi adaylarıyla girilmesi yönünde bazı açıklamalar yapılırken, özellikle Ankara ve İstanbul'un durumu merak konusu oldu. Tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, İYİ Parti'nin bu iki şehirde CHP'yle ittifak yapacağı bilgisini edindiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin'den duyuru: 20 bin öğretmen ataması için ne zaman planlanıyor? Milli Eğitim Bakanı Tekin'den duyuru: 20 bin öğretmen ataması için ne zaman planlanıyor?

Gürel "İYİ Parti’de mevcut genel başkan yardımcılarından bir tanesiyle görüştüm. Yaptığım görüşmeler ışığında Ankara’da ve İstanbul’da, İYİ Parti ve CHP’nin ittifak yapacağı bilgisini verebilirim" diyerek, kulis bilgisini paylaştı.

Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç de, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in çok yakın bir danışmayla görüştüğünü söyledi. Sevinç, Gürel'in kulis bilgisinin doğruladığını belirtti. Artı gerçek