Konya'nın Karatay ilçesine bağlı Saraçoğlu Mahallesi’nde yaşayan Şan ailesine ait samanlık dün gece saatlerinde yandı. Yangın nedeniyle ailenin evinin bir bölümü de hasar gördü. Aile fertlerinden Erol Şan, samanlıklarının kendilerini daha önce "Sizi de Dedeoğulları gibi öldürürüz" şeklinde tehdit eden H.A. ve M.E.A. tarafından yakılmış olabileceğini iddia etti.

'OĞLUMUN ONLARDAN ALACAĞI VARDI'

Şan, evinin bir kısmı ve 160 ton samanının küle döndüğünü aktardı. Şan, olaya dair şu bilgileri paylaştı:

"Büyük ihtimalle daha önce oğlumla tartışan faşistler yaptı. Oğlumun onlardan alacağı vardı. Çocuklarım yaklaşık bir buçuk yıl önce H.A.'dan parasını istemeye gitti. O vakit çocuklarımı tehdit etmişlerdi. Çocuklarımın da karşılık vermesi üzerine tartışma çıktı ve çocuklarımı kendilerini gasp etmekle suçladılar. O tartışmada çocuklarıma 'Siz hala utanmadınız mı? Sizi de Dedeoğulları ailesi gibi mi yapalım?' şeklinde tehdit etmişlerdi. Tartışmadan sonra tehdit eden kişinin abisi beni telefondan arayarak, ‘Sizi Konya’dan sürdüreceğim, yok edeceğiz. Ben sizi yakacağım’ diye tehdit etti. Biz de bu tehditlerden yola çıkarak, olayı bu kişilerin yaptığını düşünüyoruz.”


'SİZİ YAKACAĞIM' TEHDİDİ

Şan, kameralardan olayın fail ya da faillerini tespit etmeye çalıştıklarını ancak sonuç alamadıklarını ifade etti. Şan, "Emniyet bir şey yapar mı yapmaz mı onu bilemiyorum. Kameradan bir şey tespit edilmedi. Ama bu saldırı bilerek ve isteyerek yapıldı. Bu bir kundaklamadır, başka bir şey değil. Bir milyondan fazla zararımız oldu. Kardeşi en son Ramazan ayında da beni arayıp, ‘Sizi buradan süreceğim, yaşatmayacağım, sizi yakacağım’ dedi. Biz, HTS kayıtlarının ve BAZ verilerinin incelenmesi için başvuruda bulunduk” diye konuştu.

Erdoğan ve Esad, Bağdat'ta Buluşacak Erdoğan ve Esad, Bağdat'ta Buluşacak

DEDEOĞULLARI KATLİAMI

Konya’nın Meram ilçesinde Keleş ve Çalık aileleri, 12 Mayıs 2021 tarihinde Dedeoğulları'na ilk saldırıyı gerçekleştirmiş ve saldırıda 4’ü kadın 7 kişi yaralanmıştı. Saldırganlar, saldırı sırasında "Biz ülkücüyüz, sizi yaşatmayacağız" şeklinde tehditler savurmuştu. Saldırganlardan 7'si tutuklanmıştı. Ancak 2 ay geçmeden hepsi tahliye edilmişti. Tahliye kararının üzerinden 18 gün sonra, yani 30 Temmuz'da ise Dedeoğulları'na yönelik ikinci saldırı gerçekleşmiş ve Dedeoğulları ailesinden 7 kişi katledilmişti. (MA)