CHP, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekli emniyet mensuplarına hitaben yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir video yayınladı. Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Hangi meslek grubu bir çalışıyorsa güvenlikle ilgili meslek grupları onun 24 katı çalışmak zorundadır. Polislik bir maaş mesleği değildir, kim öyle düşünüyorsa bir dakika durmasın” sözlerini eleştirdiği videoda, “Sayın Bakan, sizin orada bir dakika durmamanız lazım” dedi.

Kabinede değişiklik Resmi Gazete'de: Koca'nın yerine Memişoğlu, Özhaseki'nin yerine Kurum atandı Kabinede değişiklik Resmi Gazete'de: Koca'nın yerine Memişoğlu, Özhaseki'nin yerine Kurum atandı

CHP’nin sosyal medya hesabında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekli emniyet mensuplarına hitaben bugün yaptığı konuşmadan bazı kesitler içeren bir video paylaşıldı. “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: Diyor ki ‘Polisler diğerlerinin 24 katı çalışmak zorundadır, bu bir maaş mesleği değildir, öyle düşünen bir dakika durmasın’. Aç bırak, emekli olunca aylığını yüzde 50 indir, sonra da kalk bu lafı et. Asıl sen o koltukta bir dakika durma” notuyla paylaşılan videoda, Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

'BU MESLEK KUTSAL BİR MESLEKTİR'

“Polisleri robot olarak görmek kadar yanlış bir şey yoktur. 'Ben talimat veririm, o yerine getirir.' Polis her şeyden önce bir insandır. Onun da duyguları var. Onun da sevinçli günleri var. Onun da acı günleri var. Sayın İçişleri Bakanı’nın yaptığı bir açıklama var, 19 Haziran 2021’de: 'Hangi meslek grubu bir çalışıyorsa güvenlikle ilgili meslek grupları onun 24 katı çalışmak zorundadır'. Yani devlet memurlarından bir grup, diyelim Maliyeciler, Dışişleri vesaire Emniyet teşkilatı onların 24 katı çalışmak zorundadır. 'Polislik bir maaş mesleği değildir, kim öyle düşünüyorsa bir dakika durmasın.' E ben söylüyorum Sayın Bakan, sizin orada bir dakika durmamanız lazım. Bu cümleyi kuran arkadaşın, '24 katı çalışmak zorundadır' diyorsa diğer meslek mensuplarına göre polise 24 kat fazla aylık vermesi lazım. O zaman bu cümleyi kurabilirsin. Aç bırakacaksın, emekli olunca aylığını yüzde 50 indireceksin, sonra kalkacaksın bu lafı edeceksin. Polislik mesleğinin yüceliğini sokaktaki vatandaş da bilir, en tepedeki kişi de bilir. Bu meslek kutsal bir meslektir, onurlu bir meslektir. Herkese nasip olan bir meslek değildir. Hakkınız teslim edilmeyecek, diğerleri bir saat çalışırsa siz 24 saat çalışacaksınız, 'Polislik bir maaş mesleği değildir'. Bu tür acı olaylar, sizi rahatsız ettiği kadar sokaktaki sıradan vatandaşı da rahatsız ediyor. Bunu da bilmenizi isterim değerli arkadaşlarım." (ANKA)