CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandıktan sonra veda ettiği TBMM grup toplantılarına geri döndü.

Konuşmasında TİP Milletvekili Can Atalay'ın vekil seçilmesine rağmen cezaevinde tutuklu bulunmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Derhal hapisten çıkıp parlamentoda yemin etmesi gerekiyor" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Kalemini satmayan, onurlu gazetecilik yapan, haklı eleştirilerini her zaman yazan gazetecilere saygım vardır. Ama kalemini satan ve onurlu davranmayan, kendisini savcı - yargıç yerine koyup karar veren gazetecinin gazeteciliğini sorgulamak benim görevimdir" ifadelerine yer verdi.

RELATED VİDEO
Play Video
Seçimlerin ardından yeni yasama yılının ilk grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Sözlerime önce birkaç acı haberle başlamak isterim. İki şehidimiz var. Şehitlerimizin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bu vatan için canını veren herkese 85 milyon minnet duyar. İki şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum.

MKE’de de 5 işçimiz hayatını kaybetti. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Bu olayın takipçisi olacağız. Hangi gerekçeyle nasıl bir facia gerçekleşti bunu da takip edeceğiz. Sanatın ve kültürün değerini en iyi bizler biliriz. Önemli bir keman sanatçımız Suna Kan’ı kaybettik. Sanat dünyamızın başı sağ olsun.


Rize’de eski kadın kolları başkanımız hayatını kaybetti. Bir felaket sonucu diyelim… Pencere camını silerken 6. Kattan düşmesi ve hayatını kaybetmesi yüreğimizde derin bir yara açtı.

'BEKLEDİĞİMİZİ ALAMADIK'

Bir değişim yapacaktık, ülkemize demokrasiyi getirecektik. Beklediğimizi alamadık, kazanamadık Eleştirilerin tamamını saygıyla karşılıyorum ama kalemi eline alıp da önyargıyla hareket edenlerin gazeteciliğini sorgulamak da benim görevimdir. Kalemini satmayan, onurlu gazetecilik yapan, haklı eleştirilerini yazan bütün gazetecilere saygım vardır ama kendisini bir anda savcı yerine, yargıç yerine koyan gazeteciyi sorgulamak benim görevimdir.

Kulis: Erdoğan'ın Akşener'e Yönelik Dikkat Çekici Sorusu Görüşmede Dillendirildi Kulis: Erdoğan'ın Akşener'e Yönelik Dikkat Çekici Sorusu Görüşmede Dillendirildi

Hiç kimseyi ötekileştirmeyecektik, yeni bir anlayışı bu ülkeye getirecektik, bu idealimizden asla vazgeçemeyiz, inançla, kararlılıkla, bu ülkeye demokrasiyi gerçek anlamda getirinceye kadar yolumuza devam edeceğiz. CHP küllerinden yeniden doğacaktır. Bu Saraylıları elbette göndereceğiz, birlikte göndereceğiz.