Hakkari'deki Gülistan Doku Futbol Turnuvası'nın Galibi Belli Oldu Hakkari'deki Gülistan Doku Futbol Turnuvası'nın Galibi Belli Oldu

Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri’nin Colemêrg Belediyesi'ne kayyım atanması üzerine Beyoğlu'nda bulunan Şişhane Meydanı’nda başlattığı nöbet eylemi 30’uncu gününde devam etti. "Kayyım defol" tişörtlerinin giyildiği eylemde, “Taksim Hakkari bizim 1 Mayıs’a özgürlük kayyım defol!” pankartı açıldı. Eylemde sık sık “Bijî berxwedana Colemerg’ê” ve “Kayyımlar gidecek biz kalacağız” sloganları atıldı.
 
'GASPI KABUL ETMEYECEĞİZ' 
 
Eylemde ilk söz alan Wan Çatak  Derneği Başkanı Sebahhatin Yavuz, seçilmişlere karşı yapılan gaspı kabul etmeyeceklerinin altını çizdi. Yavuz, "Sivil toplum örgütleri olarak herkesin bu zihniyete ve kayyımlara karşı durması, seçilmişlere yapılan bu kınamaya katılması lazım" çağrısı yaptı. 
 
'EZİLENLERİN YANINDAYIZ' 
 
Ardından söz alan Agîrî Dernekleri Federasyonu Başkanı Şeraffetin Öztürk, dernek olarak ezilenlerin yanında olduklarını söyledi. Öztürk, "Başından beri karşılaştığımız zorluklara rağmen, geçmiş dönemden bu döneme kadar hep savaştık ve ezilen halkların yanında olduk. Bundan sonra da bu mücadelemize devam edeceğiz. Bu haksızlıkları kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz" diyerek, tepki gösterdi.
 
'NE İLK NE SON OLACAK' 
 
Son olarak konuşan Devrimci Tekstil İşçiler Sendikası ( Dev-Tekstil) üyesi Gülnur İnce, kayyım nöbetinin ne ilk ne de son olacağını söyledi. İnce, sözlerine şöyle devam etti: "Bugün nöbetimizin 30’uncu günü. Ancak biliyoruz ki bu zulme karşı ne ilk nöbetimiz ne de son olacak. Kayyım demek, halkların iradesine karşı çıkmak ve halkın iradesini gasp etmek demektir. Aynı zamanda bu işçilerin ve emekçilerin onurlu yaşam mücadelesini gasp etmek, insanca yaşam mücadelesini gasp etmek demektir. Bizler, bulunduğumuz her alanda işçilerin birliği ve halkların kardeşliği mücadelesini büyütmek için buradayız. Bundan sonra da hem Kürt halkının sesi olmaya, hem de işçilerin ve emekçilerin sesi olmaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz her alanda mücadelemizi sürdüreceğiz."
 
Nöbet, slogan ve alkışlarla son buldu.