Hakkari'den “Tünelleri ulaşıma açın” talebi Hakkari'den “Tünelleri ulaşıma açın” talebi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Çelik, Zirek’ten çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Hakkâri'nin turizm potansiyeline ve misafirperverliğine dikkat çeken Vali Çelik, şehrin güzelliklerinin daha geniş kitlelere duyurulması için yapılacak çalışmalara devletin imkanı dahilinde destek vereceğini kaydetti.

Hakkâri'nin kış aylarında kayak merkeziyle, yaz aylarında ise tarihi ve doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir şehir olduğunu belirten Vali Çelik, “Hakkâri, gerçekten benzersiz bir şehir. Dağları, gölleri ve şelaleleriyle muazzam bir güzelliğe sahip” dedi.

Hakkâri'nin en değerli yanının ise halkının son derece yardımsever ve misafirperver olması olduğunun altını çizen Vali Çelik, “Bu şehirde çaldığınız her kapıda evini açan, sizi ailesinden biri gibi misafir eden insanlarla karşılaşırsınız. Bu gerçekten çok kıymetli. Bu yüzden herkes hem Hakkâri'mizi keşfetsin hem de bu şehrin güzel insanlarının sıcak bir sohbet eşliğinde bir bardak çayını içsin, sofralarına konuk olsun isterim” dedi.

“Hayranlığım kısa sürede arttı”

Hakkâri’ye hayranlığını da paylaşan Vali Çelik, “Göreve başlayalı kısa bir süre oldu ancak İller İdaresi Genel Müdürlüğüm döneminden hatırladığım Hakkâri'ye olan hayranlığım bu kısa sürede gördüklerim ve yaşadıklarımla birlikte daha da arttı. Tek gayemiz, arzumuz bu güzelliklere sahip çıkmak ve layık olmak” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, Hakkâri'nin turizm potansiyelinin daha etkin ve verimli kullanılması için yapılan istişarelerin ardından sona erdi.

İş insanı Zirek ise Vali Çelik'e teşekkür etti.