Adalet Bakanı Tunç'tan İmralı Açıklaması: Türkiye'de Cezaevlerinde Tecrit Bulunmamaktadır Adalet Bakanı Tunç'tan İmralı Açıklaması: Türkiye'de Cezaevlerinde Tecrit Bulunmamaktadır

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, CHP listelerinden seçimlere katılan DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin birleşmesi için görüşmelerin yapıldığını önü sürdü. Öztürk bugünkü yazısında, "Bu partilerde eğer birleşme gerçekleşirse 'Eş başkanlık' döneminin yanı sıra Davutoğlu'na 'Onursal genel başkanlık' unvanı da verilebilir" diye yazdı.

Ali Babacan'ın Genel Başkanlığını yürüttüğü DEVA Partisi'nin 15 vekil, olduğunu hatırlatan Öztürk, “Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanı olduğu Gelecek Partisi'nin ise 10 milletvekili var. Bu iki siyasi partinin birleşmesi için görüşmeler yapılıyor. Bu konuda hayli yol alındı” dedi. Öztürk söz konusu iddiayla ilgili şunları belirtti:

RELATED VİDEO
Play Video
“DEVA ile Gelecek Partisi birbirine yakın. O yüzden birleşmesi sancılı olmaz. Bu partilerde eğer birleşme gerçekleşirse “Eş başkanlık” döneminin yanı sıra Davutoğlu'na “Onursal genel başkanlık” unvanı da verilebilir.

İki partinin genel başkanları arasında görüşmeler devam ederken, TBMM'de güçlü bir grup oluşturabilmek için Saadet Partisi'nin de grupta yer alması amaçlanıyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu arasında da bu konuda görüşme yapıldı.”