Ömer Çelik, Erdoğan ve Özel Arasındaki Görüşme Yeni Anayasa ve Ekonomi Ömer Çelik, Erdoğan ve Özel Arasındaki Görüşme Yeni Anayasa ve Ekonomi

Seçim sonuçlarının değerlendirildiği merkezi düzeydeki toplantılarını tamamlayan HDP ve Yeşil Sol Parti, 17-27 Haziran arasında il, ilçe, köy ve mahallelerde halk toplantıları düzenleyecek. HDP ve Yeşil Sol'un Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantılarında alınan kararlar uyarınca, İl ve ilçe yönetimleriyle eleştiri ve özeleştiri toplantıları yapılacak; hem halk toplantılarında hem de diğer toplantılarda, örgütsel durum ele alınacak. Toplantılara sivil toplum örgütü temsilcileri, kanaat önderleri, milletvekilleri ve parti yöneticileri katılacak.

10 GÜN SÜRECEK

Söz konusu toplantıların 17 Haziran'da başlayıp, 27 Haziran'a kadar tamamlanacağı öğrenildi. Halk toplantılarının kapalı alanlarda değil, açık alanlarda yapılmasına dikkat edilecek. Toplantılara katılımın güncel politik tartışmaların sıcaklığını koruması nedeniyle de yoğun geçmesi bekleniyor. Bu toplantılarında yurttaşlar söz haklarını kullanacak. Program kapsamında Kurban Bayramı'nda da partililer, ev ev dolaşacak. Köy ve aile ziyaretleri bayram süreci boyunca devam edecek.

KONFERANS ÇALIŞMASI DA BAŞLAYACAK


Özeleştiri ve halk toplantılarının ardından ise yerel ve merkezi konferans çalışmaları başlayacak. (MA)