Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki temaslarını sürdüren Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve Antep Milletvekili Mahmut Tuğrul başkanlığındaki Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti, bu kez Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) yöneticileri ile bir araya geldi.

Süleymaniye’de gerçekleşen görüşmede YNK Eşbaşkanı Bafil Talabani ve YNK Başkanlık Divanı Üyesi Şanaz İbrahim Ehmed ile bir araya gelen HDP heyetinin gündeminde ulusal birlik ve Irak’ta 10 Ekim’de yapılacak erken seçimin olduğu öğrenildi.

Trump'a suikast girişimi: Saldırganın kimliği açıklandı, bir tanık polis ve Gizli Servis'i uyardığını söyledi Trump'a suikast girişimi: Saldırganın kimliği açıklandı, bir tanık polis ve Gizli Servis'i uyardığını söyledi

HDP heyeti, 27 Eylül’de (dün) başladıkları temasları kapsamında ilk olarak Goran Hareketi yöneticisi Umerî Seîd Elî ve Bextiyar Ewlî ile görüştü.

Ardından Federe Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani ve YNK İlişkiler Bürosu yöneticisi Cemal Tahîr ile bir araya gelen heyet, YNK Genel Sekreteri Celal Talabani'nin Süleymaniye'nin Dabaşan Tepesi'ndeki mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. (MA)