Hakkari’de faaliyet yürüten Gençler Birliği Spor Kulübü takımı, yerel ligdeki mücadelelerinde rakiplerini geride bırakırken, aynı zamanda bölgesel turnuvalar da şampiyonluklar elde ediyor.

Bu başarılar, takımın disiplinli çalışması ve teknik ekibin özverili çalışmaları sonucu zirveye ulaşıyor. Hakkari Gençler Birliği Spor Kulübü, elde ettiği bu başarılarla bölge sporuna önemli bir ivme kazandırırken, gençler arasında spor yapma kültürünün gelişmesine de katkı sağlıyor.

Şehrin spor sahalarında yıllardır gençlere ve çocuklara spor yapma imkanı sunan Gençler Birliği Amatör Spor kulübü, yaşadığı ekonomik zorluklara da baş etmeye çalışıyor. Ancak son dönemde artan mali sıkıntılar nedeniyle kulüp, faaliyetlerini sürdürebilmek için yerel destek arayışına girdi.

Gençler Birliği Spor Kulübünde top koşturan Furkan Şen, kulübün yaşadığı mali sıkıntıları şu sözlerle ifade etti: " Kentimizde çeşitli kategorilerde düzenlenen maçlarda çok iyi dereceler aldık. Fakat bu başarımızı kimse görmek istemiyor. Kendi imkanımızla bir şeyler başarmaya çalışıyoruz. Bizim için en önemli şey maddi açıdan imkan sağlanılması. Ancak bu imkanları sağlayabilmek için maddi olarak desteklenmeye ihtiyacımız var. Maalesef başarımız görmezden geliniyor. Kulübümüzü ayakta tutabilmek ve daha fazla başarı elde etmek için yerel işletmelerden sponsorluk veya belediyeden destek istiyoruz." dedi.

Kulübün diğer oyuncusu Furkan Keskin de,” Yaklaşık 2 yıldır Gençler Birliğinde top koşturuyorum. Hakkari’de top koşturmak kolay değil. Masrafımız kulübümüzü aşıyor. Hocalarımız masraflarımızı kendi cebinden karşılıyor.  2023 – 2024 sezonunda 3 kategori de 3 kupa kazandık. Bu başarımızın tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Tamamen takım ruhuyla oynadık ve kazandık. İl dışında da ilimizi temsil ettik. Tabi çok zor imkanlarla gidip geldik. Ulaşım ve iaşe sıkıntıları yaşadık. Fakat başka illerden gelen kulüpleri görünce ister istemez üzülüyoruz. Hepsinin formasında sponsorların reklamları oluyor. Bizim formalarımız da ise sadece numaralarımız yazılı. Kendi çabamızla çeşitli etkinlikler düzenleyerek ve sosyal medya üzerinden farkındalık yaratmaya çalışarak destek arayışlarını sürdürüyoruz. Ancak kulübümüz için bu çabalarımız tek başına yeterli olmuyor ve daha geniş bir destek ağına ihtiyacımız var. Bu nedenle valilik ve belediye başta olmak üzere firmalar, maden şirketleri ve iş insanlarından destek bekliyoruz.

Gençleri okey salonları ve sigara bağımlılığından kurtarmak için sporu sevdirmeye çalıştıklarını ifade eden Serdar Orhan Tan da,” Dışarıdan kentimize gelen spor kulüplerinin her türlü imkanı var. Bizler ise kulüp olarak çok zorluk yaşıyoruz. Kentimizi dışarıda en iyi şekilde temsil etmek için ter döküyoruz. Yaşıtlarımızı okey ve sigaradan uzaklaştırmak için sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Elde ettiğimiz bu başarıları tesadüf değil. Kulüp başkanlarımız ve antrenörlerimizin uzun süredir devam eden planlı çalışmalarının meyvelerini almaya başladık. Yetkililerin de bu başarımızı görmesini istiyoruz” diye konuştu.

I M G 2520

I M G 2552

I M G 2544

Hakkari’de, Münazara Yarışması Finalinde yarıştılar Hakkari’de, Münazara Yarışması Finalinde yarıştılar