Hakkari'de 2022 yılında rehabilitasyon merkezi üzerine yaşanan tartışma ölümle sonuçlandı. Olayda Hikmet D. yaşamını yitirdi, 6 kişi de yaralandı.

Olay sonrası başlatılan soruşturmada tetiği çektiği tespit edilen Ramazan Özer'e ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan; Ramazan Karakış, Deniz Turan ve Cuma Özer'e de olaya karıştıkları gerekçesiyle müebbet ve ek olarak 9’ar yıl ceza verildi.

Berk Demir'e 23 yıl ceza verilirken Sabır Demir ise silahlı tehdit suçundan iki yıl ceza aldı ve tahliye edildi.

Hakkari için nöbet eylemleri: 'Bu sadece Kürtlerin meselesini değil hepimizin meselesidir' Hakkari için nöbet eylemleri: 'Bu sadece Kürtlerin meselesini değil hepimizin meselesidir'

Tutuklu bulunan Özer, Turan ve Karakış’ın yakınları tarafından 27 Mart tarihinde 'Adil' yargılama talebi ile başlatılan 'Adalet' nöbeti bugün de devam etti.

Kentteki eylem ve etkinlik yasağı nedeniyle 'Adalet' nöbetini Bağlar Mahallesindeki evlerinin önünde sürdüren ailelere 145. güne giren eylemleri için destek çağrısı yaptılar.

Tutuklulardan Cuma Özer'in eşi Hülya Özer, evlerinin önünde 'Adalet İstiyoruz' pankartı açtı.

Eşinin ve diğer yakınlarının fotoğraflarını taşıyan Özer, yaklaşık 5 aydır adalet için başlattıkları eylemlerinin sürdüğünü dile getirdi.

Özer'in oğlu Robin Zanyar ile yaptığı ve bugün 145. gününde olan 'Adalet' nöbetinde , 15 dakikalık oturma eyleminin ardından son buldu.