Hakkari'nin Bu köyünde kurban eti geleneği diğer köylerden çok farklı Hakkari'nin Bu köyünde kurban eti geleneği diğer köylerden çok farklı

Yapılan denetimde, çeşitli köylerden, temel eğitim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu araçları ve sürücüler denetlendi.

Araçlarda sürücülerin kanun ve yönetmeliklerde belirtilen kapasite içerisinde taşıma yapılıp yapılmadığı incelendi.

Yetkililer, sürücülerinin öğrenci dışında yolcu alıp almadıklarını kontrol ettiklerini belirterek, öğrencilerin güvenli ve emniyet içerisinde taşınmaları konusunda hassasiyetle üzerinde durduklarını kaydettiler.

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü Taşımalı Eğitim Araçları Kontrol Komisyonu, öğrencilerin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceği bilgisini paylaştı.

Denetim komisyonu, "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine" uygun şekilde araç kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği bulunmayan araç şoförlerine teşekkür etti.

Hakkâri'de, öğrenci taşıyan ve diğer hatlardaki servis araçlarında da değişik saat ve tarihlerde denetimlerin ise süreceği belirtildi.

​​​​​