Hakkari'de, sağlık çalışanlarının salgıunın kontrol altına alınması ve bağışıklığın artırılmasına yönelik çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yaptıkları çalışmalarla kentin birinci doz aşıda düşük riskli illerin bulunduğu mavi kategoriye geçmesini sağlayan ekipleri, ikinci doz aşılamada da mavi kategoriye geçmek için yoğun emek harcıyor.

Hastanede çalışan tüm bireylerin gece gündüz mesai kavramını ortadan kaldırdığı kentte ekipler bu defa da kenti cadde, sokak,mahalle ,köy bırakmadan çalışmalarına devam ediyor.

Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimi Uğur Can Kara ve Hastane Müdürü Mustafa Yoldaş, Bulvar ve Cumhuriyet Caddelerinde aşı uygulama noktaların da vatandaşlara aşının önemini anlattı.

Daha sonra ambulansla kent merkezindeki cadde ve mahalleleri dolaşan Kara ve Yoldaş anons yaparak vatandaşlara aşı olmaları çağrısında bulundu.

Kara, çalışmaları için İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane personelleriyle sürekli sahada olduklarını belirten Kara ,Hakkari'nin birinci doz aşıda ciddi başarı elde ettiğini ve bunu ikinci doz aşılamayla taçlandırmak istediklerini söyledi.

Kara, konuşmasının devamında şunları kaydetti.

Hakkari halkı size diz çökmeyecek, boyun eğmeyecektir Hakkari halkı size diz çökmeyecek, boyun eğmeyecektir

"İkinci dozda da maviyi başarabilirsek, toplum bağışıklığını sağlamış bir şekilde kışa gireceğiz. İnsanlara buradan sesleniyoruz, lütfen herkes aşısını olsun, sağlıklarını ihmal etmesinler. Bütün sağlık camiası sizlerin sağlığı için sahada. Hakkari insanının, aşılarını tamamlayacağına dair inancımız tamdır.İnşallah çalışmalarımız olumlu neticelenir ve bu virüsü Hakkari'de biran önce çıkarırız. Tekrar sizin vasıtanızla vatandaşlarımıza buradan sesleniyoruz. Lütfen aşı olmayı ertelemeyin çünkü önümüz kış mevsimi daha kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz.''dedi.