Gençlik ve Spor Bakanlığınca sporun tabana yayılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması amaçlarıyla yürütülen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) projesi kapsamında Hakkari'de 3-6 Temmuz'da güreş grup müsabakaları düzenlenecek.

Kentte gelen sporcu ve antrenörler kentin tarihi ve turistlik alanlarını gezdi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü kapalı spor salonundan başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Sabri Demir, organizasyona katılan sporcu ve antrenörlere teşekkür etti.

Programın sonundan gazetecilere açıklamada bulunan Güreş Federasyonu Hakkari Temsilcisi Sefer Özatak, Hakkari'de minkiler Yıldızlar ev sahipliğine yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Tahliyesi 5 kere engellenen Hakkarili Abi özgürlüğüne kavuştu Tahliyesi 5 kere engellenen Hakkarili Abi özgürlüğüne kavuştu

Organizasyonda emeği geçen Hakkari Valisi İdris Akbıyık'a ve gençlik spor ekibine teşekkür eden Özatak, şöyle konuştu.

'' Bizi kırmayıp 15 ilden gelen yaklaşık 200 sporcumu için ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Amacımız Hakkari'nin tanıtımına ve Hakkari güreşine katkıda bulunmak. Buradaki çocuklara örnek teşkil edecek müsabakalar oluşturmak. Bundan sonraki çalışmalarımız daha güzel organizasyonlarla devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.''

Programa Hakkari Vali Yardımcısı Talha Battal , sporcular ve antrenörler katıldı

3-003.jpg

5-001.jpg

6-002.jpg

8-001.jpg

1-003.jpg

8-002.jpg

8-002.jpg

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ