Gelecek Partisi Yüksekova ve Beldeleri adayları tanıtıldı Gelecek Partisi Yüksekova ve Beldeleri adayları tanıtıldı

Hakkari'nin Biçer Mahallesinde bir haftada içinde 3 evin hırsızlar tarafından soyulması, mahalle halkını endişelendiriyor. Hakkari'de Biçer Mahallesinde son bir hafta içinde yaşanan hırsızlık olayları mahalle sakinlerini endişelendiriyor.

Edinilen bilgiye göre, Biçer Mahallesinde 3 eve kapıyı zorlayarak giren hırsızlar, evdeki elektronik ve ziynet eşyalarını çalıp kayıplara karıştı. Bazı vatandaşlar da evlerindeyken kapılarının zorlandığını belirterek, durumdan dolayı endişe duyduklarını belirtti.

Mahalle sakinleri, polis ekiplerinin hırsızları yakalamasını ve yeniden huzur ortamının sağlanmasını istedi. Mahalle sakinlerinden Azad Yürür, hırsızların evlerine girerek, kendisine ait 15 tam altın, bir adet altın kemer ile 129 ekran Arçelik ve 109 ekran Vestel marka televizyonlarını çaldığını ileri sürdü.

Son bir haftada 3 ayrı eve giren hırsızların, evdeki değerli eşyaları çaldığını ifade eden Yürür, "Hastamız olduğu için il dışına çıkmak zorunda kalmıştık. Bu durumu fırsat bilen hırsızlar evimize dadandı. Evim darmadağın edildi. Hırsızların biran önce yakalanması istiyoruz" diye konuştu.