Hakkari'de Yeşil Sol Milletvekilleri ile HDP, YSP ve DBP il ilçe yöneticileri bu hafta sonu gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçimi için köy ve mahalle çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkari Milletvekili Onur Düşünmez parti yöneticileri ile birlikte kent merkezinde esnaf ziyareti yaparak seçime katılım çağrısında bulundu.

Yeşil Sol Hakkari Milletvekili Öznur Bartın da beraberindeki parti yöneticileri ile birlikte Çukurca ilçesinde esnafı ziyaret ederek 28 Mayıs'ta yapılacak 2. Tur seçim çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Öte yandan, HDP il eş başkanı Lokman Özdemir öncülüğünde başlatılan çalışmalar da Pınarca bölgesinde bulunan Balekan, Hendek, Navgüzan, Bile, Berdan, Gevkan, Dêre ve Hergelan köyleri ziyaret edildi.

Köy sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan partililer, yurttaşlardan ilk turda olduğu gibi ikinci turda da aynı performansı göstermelerini istedi.

Hakkari Çanaklı Köyü Sakinleri Eski Köylerine Dönecek Olmanın Mutluluğunu Yaşıyor Hakkari Çanaklı Köyü Sakinleri Eski Köylerine Dönecek Olmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Ziyaretlerin devam edeceği öğrenildi.