Yeşil Sol'un Hakkari Milletvekillerinin ortak bayram mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Bir bayramı daha karşılarken Ortadoğu coğrafyasında savaşın ve adaletsizliğin yaşandığı tarihi bir süreçten geçmekteyiz.

Egemen güçlerin bölgede sürdürdükleri savaş, sömürü ve talan politikalarının etkilerini en derin biçimde yaşayanların başında Kürt halkı gelmektedir. Kürtler başta olmak üzere ezilen halklara yönelik şiddet, baskı, yoksullaştırma ve yerinden zorla göçertme politikaları her geçen gün artmaktadır. Bu coğrafyanın kadim halklarına yönelik uygulanan savaş politikaları karşısında onurlu bir yaşam ve özgür bir gelecek için yürüttüğümüz demokratik mücadelemiz tüm Ortadoğu halklarına umut olmuştur.

Kadınların, gençlerin ve ezilen kesimlerin öncülüğündeki mücadelemiz, tüm zorluklara rağmen kararlı bir şekilde büyüyerek devam ediyor. Bu topraklarda şiddetin ve savaşın değil; barış, eşitlik, özgürlük, adalet ve iyiliğin hâkim olacağı ve bayramların bayram havasında geçeceği günlerin bir an önce gelmesi umudumuz ve dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle Bayramın yeni yaşama vesile olmasını temenni ediyoruz. Hakkâri halkımız başta olmak üzere tüm halklarımızın bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.


Li erdnigariya rojhilata navîn şer, pêvçun û bê edaletî didome, Di vê serdema dîrokî de em dîsa vê Cejnê pêşwazî dikin.

Politiqayên desthilatdaran ên herî qirêj di serî de li ser gelê Kurd tên meşandin.

Polîtîqayên tundî, zext, xîzanî û koçberiya li ser gelên bindest bi taybetî jî li ser gelê Kurd roj bi roj zêde dibe.

Têkoşîna me ya demokratîk a ji bo jiyanek bi rûmet û pêşerojeke azad a li hemberî polîtîqayên qirkirin û şerê li dijî gelên qedîm ên vê erdnîgariyê, hêvî daye hemû gelên Rojhilata Navîn.

Demokrasi Yürüyüşü' Hakkari'de: Kayyımı göndereceğiz Demokrasi Yürüyüşü' Hakkari'de: Kayyımı göndereceğiz

Têkoşîna me ya bi pêşengiya jin, ciwan û bindestan tevî hemû zehmetiyan bi biryardarî mezin dibe.

Hevî û baweriya me ewe ku li ser vê axê şuna şer, aştî, wekhevî, azadî, edalet bê avakirin, cejn bi şahî û xweşî bên pîrozkirin.

Bi van hest û ramanan em hêvî dikin ku ev Cejne bibe sedema jiyaneke nû.

Em di serî de cejna gelê xwe yê Colemêrgê û Cejna hemû gelên xwe Pîroz dikin."