Biçer Mahallesinde bulunan İş Geliştirme Merkezi (Eski HİSAŞ) tesislerinde iş insanı İsmail Çatal’a ait FAM Tekstil atölyesinde şık ürünlerin perakende satışı devam ediyor.

Yılların verdiği deneyimle gün geçtikçe büyüyen ve 30 kişinin istihdam edildiği FAM Tekstil fabrikası hem iç hem de dış piyasaya çalışıyor.

İstanbul’dan alınan kumaşların kesimi ve stilistçiliği Hakkari'de İŞGEM'deki atölyede yapılırken; bayan, erkek, çocuk alt eşofman, kapüşonlu kapüşonsuz switler, ve tişörtler üretiliyor.

Fabrikada çalışan genç kadınlar tarafından üretilen ürünler fabrikanın mağaza bölümünde toptan fiyatına perakende olarak satışa sunuluyor.

45 yıldır bu sektörde faaliyet gösterdiğinin anlatan girişimci İsmail Çatal, yılların verdiği deneyimle hem ürünlerin kalitesini artırdık hem de dış pazara açıldıklarını söyledi.

"İç piyasaya bayan, erkek, çocuk alt eşofman, kapüşonlu kapüşonsuz switüretiyoruz. Tişört üretiyoruz. Kumaşlarımızı İstanbul’dan alıyoruz. Burada kesimini stilistçiliğini, üretimin tamamını yapıyoruz. Bünyemizde yaklaşık 30 civarında eleman çalıştırıyoruz. Elemanlarımız geçmişte vasıfsızdı. Artık hepsi ustalaştı. Biraz daha kalitemizi artırarak dış piyasaya açıldık. 1 ay önce Duhok'ta güzel bir mağaza açtık oradaki işlerimiz gayet de iyi. Burada kızlarımızın ürettiği ürünlerin büyük bir çoğunluğunu oraya gönderiyorum" diye konuştu.

Temel sorunlarının işletme sermayesi sıkıntısı olduğunu dile getiren Çatal, kalkınma ajanslarının bu yönde projeler geliştirmesi gerektiği çağrısında bulundu.

1.jpg

5.jpg

2.jpg

7.jpg

3.jpg

4.jpg

9.jpg

8.jpg

6.jpg

Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 52. Gününde Hakkari Kavaklı köyü Maden Eylemi 52. Gününde