Hakkari Belediyesi İtfaiye Müdürü Bülent Keskin, yediği yiyeceğin nefes borusuna kaçması sonucunda vücudunda kalıcı hasar oluşan Cevahir Mukaddes Akar'ın ailesini ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak olası yangına karşı yangın sündürme tüpü verdi.

Bir süre Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, AK Parti İl Başkanı Av. Zeydin Kaya, Çölemerik Meslek Yüksek Okulu (ÇMYO) eski Müdürü Akademisyen Dr. Hikmet Yaşar ve birçok STK temsilcisi ve kanaat önderinin ziyaret etiği solunum cihazına bağlı Cevahir Mukaddes Akar'a Vali İdris Akbıyık'ın talimatları ile aileye iki adet yangın tümü verildi.

İtfaiye Müdürü Bülent Keskin, vatandaşların her sıkıntısını zamanında ve yerinde görmek ve çözüm bulmak hususunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Keskin," Müdürlüğümüze müracaatta bulunan baba Recep Akar ve Anne Şükran Akar Ailesinin bir odasını yoğun bakım ünitesi olarak kullanmakta oldukları Evlerinde yangın güvenliği açısından bakmamızı istediler. Kendilerini ziyaret ettik sıkıntılarını yerinde gördük.

Anne babaya sabır diliyoruz. Bizlerde elimizden ne gelirse destek çıkmaya hazır olduğumuzu kendilerine söyledik.
Odanın tamamının elektriksel sağlık aletleri ile dolu olması sebebiyle olası bir yangın sıkıntısında itfaiye yetişene kadar nasıl müdahale edeceklerine dair kendilerine yangın söndürme tipleri götürdük anlattık ziyarette bulunduk.

Kendilerine bu yaptıkları çok kutsal görev için bir baba olarak teşekkür ediyoruz. İtfaiye müdürlüğü olarak imkanlarımız doğrultusunda her desteye hazır olduğumuzu kendilerine ilettik. 2 adet yangın söndürme tüpü aileye teslim ettik" dedi.

Hakkari halkı size diz çökmeyecek, boyun eğmeyecektir Hakkari halkı size diz çökmeyecek, boyun eğmeyecektir

Akar ailesi ise, kendilerini ziyaret ederek olası bir yangına karşı yangın tümü veren itfaiye ekibine teşekkür etti.