İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, H. Sait camii inşaatında incelemelerde bulundu ve çalışanlardan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Müftü Fakirullahoğlu, caminin ikinci tabliyesinin beton atma aşamasına geldiğini belirtti.

Açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Fakirullahoğlu, "Hayırsever halkımızın verdiği destek ile cami inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor," dedi.

Müftü Fakirullahoğlu, “Her hayır işinde olduğu gibi Hacı Sait Camii inşaatında da halkımızı yanımızda görmek, maddi ve manevi desteklerini almak bizleri memnun etmektedir. Bilindiği üzere Hacı Sait Camii ilimizin en merkezi yerinde ve cemaat kapasitesi oldukça yüksek olan sembol camilerimizden biridir. İnşaat alanında uzman kişilere yaptırdığımız tetkikler neticesinde caminin olası bir depreme karşı dayanıklı olmadığının tespit edilmesi üzerine ilin valisi ve kanaat önderleri ile yapılan toplantı neticesinde yıkım kararı alındı.

Allah’a şükürler olsun ki gerek yıkım ve gerekse yeniden inşa aşamasında bugüne kadar hiçbir nahoş durumla karşılaşılmadığı gibi caminin yeniden inşası için Hakkari Valisi Ali Çelik, resmi kurum ve kuruluşlar ile hayırsever vatandaşlarımızdan maddi manevi her türlü desteği aldık,” ifadelerini kullandı.

Müftü Fakirullahoğlu, “Caminin tamamlanıp ibadete açılma aşamasına getirilmesi oldukça yüksek maliyetler gerektirdiğinden gerek il içi ve gerekse il dışındaki hayırsever halkımızın desteklerine ihtiyaç duymaktayız.

Ankara'da tedavi gören Hakkarili Karay, yaşam mücadelesini kaybetti Ankara'da tedavi gören Hakkarili Karay, yaşam mücadelesini kaybetti

Halkımızın bunu bizlerden esirgemeyeceğine canı gönülden inanıyorum. Bu vesileyle hayır işlerine maddi ve manevi katkı veren ve verecek olan herkese teşekkür eder, camimizin bir an önce tamamlanarak ibadete açılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum,” diyerek sözlerini tamamladı.