Hrant Dink Katili Ogün Samast Hakim Karşısında: Savcılık, Davanın Düşmesini İstiyor Hrant Dink Katili Ogün Samast Hakim Karşısında: Savcılık, Davanın Düşmesini İstiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bel ağrısı nedeniyle tedavi olmak üzere deprem bölgesinden ayrıldığı öne sürülürken, Halk TV yazarı İsmail Saymaz, kulislerde başka nedenlerin konuşulduğunu anlattı.

İsmail Saymaz, Halk TV'de Perdenin Önü Arkası programında, Samsun'dan milletvekili adayı yapılmak istenen Soylu'nun İstanbul'u istediğini belirterek, şu kulis bilgilerini paylaştı:

"Cumhurbaşkanı ile Soylu arasında bir yol ayrılığı var. Mesela bir süredir Kahramanmaraş'ta bakan bey konteynerde kalıyor. Cumhurbaşkanı Hatay'da ve gitmedi karşılaşamaya. Belindeki bir rahatsızlık gerekçe gösterilmiş. Soylu iki eli kanda olursa giderdi, gitmedi. Bununda nedeninin milletvekilliğinde düşünüldüğü yer olduğu düşünülüyor. Samsun düşünülüyormuş, Soylu da bunu değil İstanbul'u istiyor. İstanbul'u da parsellemişler. Üç bölge var. Birine Karaismailoğlu, birine Murat Kurum, bir tane daha düşünülmüş. Bunlar aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi için düşünülen müstakbel adaylar. Soylu, Samsun'a düşünülmüş o da Samsun'u istemiyor. Cumhurbaşkanı ile Soylu arasında bir süredir uçurum olduğunu bana aktardılar. Bunu da karşılamaya katılmaması destekledi."

RELATED VİDEO
Play Video
'ALTUN'U ÇOK ÖFKELENDİ'

Erdoğan'ın Hatay ziyaretinde İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a da çok öfkelendiğini aktaran Saymaz, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı Hatay'a giderken, İletişim Başkanı Fahrettin Altun onunla beraber gitmiş. Fakat Cumhurbaşkanı bir nedenle Fahrettin Altun'a çok öfkelenmiş. Bu nedenle uçakla oraya varıldıktan sonraki geziye Fahrettin Altun davet edilmemiş. Hatta iddia o ki, Cumhurbaşkanı'nın emri ve talimatı üzerine tarifeli uçakla Fahrettin Altun geri gönderilmiş. Hatta iki saat uçak bekliyor diye bana aktardılar.

Yine Fahrettin Altun ile ilgili iki hafta önce de seçim hazırlıklarıyla ilgili bir gerilim olduğu söyleniyor. AK Parti'nin seçim işlerini koordine etmekle yetkilendirilen Ertan Aydın'ın görev alanında Fahrettin Altun'un bağımsız hareket etmesinden ötürü Cumhurbaşkanı tarafından kendisine sert çıkıldığını öğrendim. Bugünde iddia o ki tepki göstermiş. Hatay gezisine davet edilmeyip, geri gönderilmiş."