Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'nın orta yerinde öldürülmesine ilişkin tartışmalar devam ediyor. Cinayete karışan ve halen tutuklu olan sanıkların Ülkü Ocakları yöneticilerine ait iki araçla kaçırıldığı ortaya çıkarken, MHP'den de bazı isimlere yönelik iddialar bulunuyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada, iddiaları reddederek, gözdağı verdi. Ülkü Ocakları Eğitim Programında açıklamada bulunan Bahçeli "Bugün Ülkü Ocaklarına suç örgütü muamelesi yapanların amaç ve araçlarını görüyoruz. Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili estirilen isnat ve ithamların hepsi ayağımızın altındadır" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

HER ŞEYİN BİRE BİR TANIĞIYIM: Eğer varlığınızdan birileri ürküyorsa, baskı ve kuşatmaya alınmak istiyorsanız yönünüz doğrudur. Yeter ki birlik ve beraberliğinizden taviz vermeyiniz. Elbette her şeyin tanığıyım ama unutulanı hatırlatmak görevimdir. Esasen karanlık hedef odağında Türklük ve Türk milliyetçiliği vardır. Bu cesur tavırdan şikayet eden kim varsa, namertlerdir. Yumuşak karnımızı kollayanlar hüsrana uğramaya mahkum olacaklar.

BALAM TÜRKÜSÜNÜ ÖYLESİNE SÖYLEMEDİK: Çankaya yokuşundayız balam türküsünü öylesine söylemedik. Milli ve manevi değerlere canlı kalkan olduk. Hiç de yolumuzdan dönmedik. Bugün Ülkü Ocaklarına suç örgütü muamelesi yapanların amaç ve araçlarını görüyoruz.

Normalleşme Krizinin Ardından MHP ve AK Parti Arasında Bayramlaşma Normalleşme Krizinin Ardından MHP ve AK Parti Arasında Bayramlaşma

İTHAMLARIN HEPSİ AYAKLARIMIZIN ALTINDADIR: Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili estirilen isnat ve ithamların hepsi ayağımızın altındadır. Sizlerin mücadelesi emin olunuz ki Yunus'un şiirleri gibi dilden dile söylenecektir.

SUÇLAMALARDAN YILMAMAK LAZIM: Sorunlardan ve suçlamalardan yılmamak lazımdır. Hiç kimse bizlere adalet ve hukuk hatırlatması yapacak kadar samimi, dürüst bir maziye sahip değildir. Zira Ülkücü hareketin veremeyeceği hiçbir hesap yoktur.

BİZE PARMAK SALLAYANLAR HADDİNİ BİLMELİ: Bize ikide bir parmak sallayanlar haddini bilmek mecburiyetindedir. 6-8 Ekim olayları münasebetiyle 37 kişiyi katleden teröristleri alkışlayanların sokak ağzından müfterilik yapması ahlaklı bir tutum değildir. Ülkü Ocakları, Türk milletinin aşılamayacak hisarı, yıkılamayacak kale duvarı, teslim alınmayacak kahramanlık timsalidir .

Artıgerçek