Depremin birinci yılında Hatay’da ‘sessiz yürüyüş’ düzenlenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş protesto edildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay'ın Antakya ilçesinde 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla yapılan anmaya katıldı.

Bazı depremzedeler, Özel ve Savaş’ı protesto etti. Depremzedeler, Savaş'ı yuhalayarak, "istifa" sloganı attı.

Erdoğan'ın Sorumluluğunu Gizleme Çabası Erdoğan'ın Sorumluluğunu Gizleme Çabası

O anları gazeteci Kazım Kızıl kaydetti. Savaş’ın “yuhalamalar” ve “istifa” sloganları arasında kalabalıktan zorla çıkarıldığı görüldü.

FAHRETTİN KOCA DA PROTESTO EDİLDİ

Ayrıca Bakan Koca da depremzedeler tarafından yoğun şekilde protesto edildi.

BirGün, Bakan Koca’nın kalabalığın arasından güçlükle çıkabildiğini bildirdi.

ANKA’ ın aktarımına göre de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, isimleri okunduğu sırada protesto edildi. Depremzedeler sık sık, “Hatay bizim meselemiz” sloganı attı. Eski Milli futbolcu Gökhan Zan, anma esnasında polisle tartışma yaşadı. Polis, atılan sloganları engellemek istedi.

Hataylı bir depremzede, “Yardım dediniz. Nerede yardım? Konteynerde, çadırda yaşayanlar var bu yağmurda, siste. Bir tır dolusu kefen geldi bir şehre. Bir şehre bir tır dolusu kefen yeter mi” diye isyan etti.