2016'dan beri Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'a yönelik Adalet Bakanlığı'nın talimatıyla başlatılan üst araması dayatması sona erdi.

Bakırhan AKP'yi seçime davet etti Bakırhan AKP'yi seçime davet etti

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla, Adalet Bakanlığı'nın talimatıyla başlatılan üst aramasını protesto ederek dün itibarıyla aile, milletvekili ve avukat görüşlerine çıkmayacağını duyurmuştu. Bunun üzerine avukatları ve DEM Parti Adalet Bakanlığı ile görüşmeler yaparak girişimlerde bulundu.

Demirtaş'ın avukatlarından Ramazan Demir, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada, ayakkabı çıkartma dayatmasından vazgeçildiğini duyurdu. Demir, "Demirtaş Savunma Grubu" imzasıyla paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş'a avukat görüşü öncesi ve sonrası dayatılan ayakkabı çıkarma şeklindeki hukuksuzluktan, yapılan görüşmeler sonucu vazgeçilmiştir. Konuya gösterilen duyarlılık ve verilen destek için herkese teşekkür ediyor, müvekkilimiz Sayın Demirtaş'ın selamlarını iletiyoruz."