Cumartesi Anneleri’nin gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle gerçekleştirdikleri eylem 949'uncu haftasında da devam etti.

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) “ihlal” kararlarına rağmen bu hafta da Galatasaray Meydanı’ndaki polis ablukası kaldırılmadı. Cumartesi Anneleri ve insan hakları savunucuları, bu hafta da polis engeli ve saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski milletvekilleri Musa Piroglu ve Oya Ersoy da eyleme destek verdi.

Ergün Atalay'dan Asgari Ücrette Çağrı: 25 Yıldır Bu Kadar Büyük Bir Zorlukla Karşılaşmadım Ergün Atalay'dan Asgari Ücrette Çağrı: 25 Yıldır Bu Kadar Büyük Bir Zorlukla Karşılaşmadım

RELATED VİDEO
Play Video
GÖZALTINA ALINDILAR

Karanfillerle meydana gelen Cumartesi Anneleri ve hak savunucuları, polis bariyerlerinin önünde ablukaya alınarak, ters kelepçelendi ve gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin ve İHD İstanbul Şubesi Başkanı Gülseren Yoleri de bulunuyor.

Gözaltı işlemi sırasında haber takibi yapan gazeteciler alandan uzaklaştırılarak, engellendi.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Hanife Yıldız, İrfan Bilgin, Besna Tosun, Ali Ocak, Ali Tosun, Eren Keskin, Gülseren Yoleri, Leman Yurtsever, Nazım Dikbaş, Cihan Kaplan, Aslı Takanay, Hünkar Hüdai Yurtsever, Taylan Bekin.(MA)