Trump'a suikast girişimi: Saldırganın kimliği açıklandı, bir tanık polis ve Gizli Servis'i uyardığını söyledi Trump'a suikast girişimi: Saldırganın kimliği açıklandı, bir tanık polis ve Gizli Servis'i uyardığını söyledi

Cübbeli Ahmet' adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, AKP'ye iktidarda kalması için 'parlamenter sisteme' dönme çağrısı yaptı.

AKP'nin destekçisi İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden, 'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, iktidara parlamenter sisteme dönme tavsiyesinde bulunduğu öğrenildi.

Dikkat çeken bilgiyi Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde aktardı. Hakan, programına konuk ettiği Ünlü’nün reklam arasında kendisine "AK Parti'nin iktidarı kaybetmemek için parlamenter sisteme dönmesi gerektiğini" söylediğini yazdı.

Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"Geçenlerde Cübbeli Ahmet vardı Tarafsız Bölge’de... ‘Tarikatlar içindeki cinayetler’ konusunu konuşmak için davet etmiştik kendisini.

Reklam arasında siyasete daldı Cübbeli.

Bana, “AK Parti, parlamenter sisteme döner mi?” diye sordu.

Bütün gece sınava çalıştığı halde hiç beklemediği yerden gelen soruyla afallamış öğrencilere özgü bir şaşkınlıkla kekeledim: ‘Sanmam... Gündemde değil... Olmaz öyle şey... Kem... Küm...’

Benim kem küm etmemle zerre ilgilenmedi Cübbeli.

Ve hemen kendi görüşünü söyledi:

“AK Parti, parlamenter sisteme dönerse iktidarı hiç kaybetmez. Durumu riske atmak istemiyorsa yapması gereken şey parlamenter sisteme dönmektir.”