CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 100 bin imza toplayarak üçüncü cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin adaylığına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya değerlendirmelerde bulunan Torun, "Bize katılırsa soframız her zaman açık" dedi.

6 Günlük Tatilin Kara Bilançosu: 46 kişi Hayatını Kaybetti, 7 bin 683 Yaralı 6 Günlük Tatilin Kara Bilançosu: 46 kişi Hayatını Kaybetti, 7 bin 683 Yaralı

Torun'un ilk tepkisinin "Adaylığı hayırlı olsun…" olduğunu aktaran Sarıkaya'nın "İkinci turun ilk adımı…" başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

TORUN: DEVAM ETME KARARINI SERGİLEYECEK

RELATED VİDEO
"İnce’nin 100 bin imzaya ulaştığı haberinin ekranlara düştüğü dakikalarda CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile telefonda konuşuyordum. İnce’nin yakın geçmişte yaptığı açıklamalarda geri çekilip çekilmeyeceğine ilişkin sorulara, başka bir siyasi partinin adayı olduğunu 100 bin imzayı toplayıp yoluna devam edeceğini söylediğini anımsattım. Bu süreçte CHP’den kendisine bir çağrının gelip gelmeyeceğini sordum.

Torun’un yanıtı kısa ve netti: 'Biz Halil İbrahim sofrasını genişleteceğiz dedik. Bu kapsamda kendisinin kararıdır. Aday olduğuna göre, sözlerinden de anlaşılıyor ki devam etme kararını sergileyecek… Ama bize katılırsa soframız her zaman açık…'

Torun’un yanı sıra partinin etkin başka isimleriyle konuştuğumda da yaklaşımı farklı olmadı. Buradan çıkardığım şu ki, İnce’ye adaylıktan vazgeçmesi konusunda CHP yönetiminin baskın bir talebi olmayacak. Tamamen sorumluluğu sakin bir tonda İnce’ye bırakacak, bunu yaparken de çatışma içinde görünmekten uzak duracak.

Bütün bunlar İnce’nin ikinci tur şansını denemek yerine, ilk turda bir şekilde çekilmesi sürecine götürür mü? Açıklamalarına bakıldığında bunun çok olası olmadığı açık."