Sinan Ateş cinayeti davasının ilk duruşmasına katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün görülen dördüncü duruşmaya da katıldı. Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, mahkemede beyanda bulunurken fenalaşarak bayıldı ve hastaneye kaldırıldı. 

Verilen aranın ardından konuşan Özgür Özel şu ifadeleri kullandı: 

İddia.. 2 Bakan daha değişecek İddia.. 2 Bakan daha değişecek

"İlk gün olduğu gibi programımız el verdikçe Sinan Ateş'in eşinin ailesinin yanında olmaya devam ediyoruz. Biraz önce Saniye Anne konuştu. 22 sanık ve sanık avukatının saatlerce süren savunmaları, ifadeleri, hepsi bir yana Saniye Ateş konuştu ve aslında bence orada söylenebilecek bunun üzerine bir kelime kalmadı. Oğlunu nasıl yetiştirdiğini anlattı. Oğlunu vuranların değil vurdurtanların ipini çekenlerin dosyadaki ifadeyle kalemi kıranların kim olduğunu öğrenmek istediğini söyledi.

Dedi ki, "oğlum öldü, babasının kalbi dayanmadı öldü. Ben zaten ölüyüm, bana bunu nasıl yaparsınız" dedi. Gerçekten kimin azmettirdiğini öğrenmek istediğini söyledi. Siyasilerin isimlerini söyledi. Sinan Ateş'in öldürüleceğini kendisinin söylediğini kendisinin kalemini kırdıklarını söyledi. Sözlerini bitiremeden de baygınlık geçirerek salondan sağlık sebebiyle çıkarılmak zorunda kaldı.

Gerçekten insanın kanı donuyor. Acılı bir anne yalan atacak bir hali yok ve öldürüleceğini bilen oğlunun kendisini hayatını kurtarmak için kimlerle konuşmaya çalıştığını ve bu sonun nasıl yaklaştığını tane tane anlattı. Birazdan Ayşe Hanım konuşacak. Muhakkak o da çok kritik şeyler söyleyecek. Artık bu salonda mızrak çuvala sığmıyor. Ezberletilmiş ifadeler daha önceki ilk ifadelerini hatırlamayan hepsini geri alan suçu üstüne alan ve meseleyi adi cinayet olarak göstermeye çalışanların neye çabaladıkları kimleri korudukları ve bu siyasi cinayetin nasıl bir basit bir cinayete dönüştürülmeye çalışıldığını hep birlikte görüyoruz. Duruşmayı izleyen kim varsa aynı çıkarımda bulunuyor." 

Anne Saniye Ateş, dün de ambulansla hastaneye kaldırılmıştı. Ateş'in tansiyon sorunu yaşadığı öğrenilmişti. Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş, "Annemin canı oğlunun katledilişini defalarca kez dinlemeye dayanamadı" demişti.

Kaynak: DUVAR