Çevrede yoğun güvenlik önlemi alan polisler, Kaftancıoğlu’nun AKP binasına yaklaşmasına izin vermeyerek önünü kesti. Kaftancıoğlu, “Kötülüğü kendine yol yapanlar, kötülükte şeytanı bile çırak çıkaranlarla asla helalleşmeyeceğiz. Hesaplaşacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu videolar hakkında dün yaptığı “Ama montaj, ama şu, ama bu… Video çekimlerini yaptılar” açıklamasının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün AKP İstanbul İl Başkanlığı önüne, üzerinde “Montajcı sahtekarlarla helalleşmeyeceğiz” yazılı siyah çelenk bırakmak istedi.

Bina önünde ve çevrede yoğun güvenlik önlemi alan polisler, Kaftancıoğlu’nun yürüyüşünü engelleyerek il başkanlığı önüne yaklaşmasına izin vermedi.

Binaya uzak bir alanda konuşan Kaftancıoğlu, şunları söyledi:

“Seçim yarışında adil olmayacağınızı biliyorduk. Tüm televizyon kanallarını, TRT’yi arkanıza alacağınızı, sesimizi duyurmamıza devletin tüm imkânlarını kullanarak engel olacağınızı biliyorduk. Miting alanlarımızla ilgili sorun çıkaracağınızı, yasaklarla halka ulaşmamıza engel olacağınızı biliyorduk, fakat siz bu organize kötülüğü, şeytanı bile utandıracak kadar ileri bir seviyeye taşıdınız. Allah korkusunu, vicdanı, ahlâkı, iyi olan her türlü duyguyu bir kenara koydunuz ve içinizdeki kötülüğü sadece bizim değil, Türk milletinin üstüne boca ettiniz. Montaj kasetlerle olmayanı varmış gibi gösterdiniz, sahtekarlık yaptınız. Sahteliği her yerinden akan görüntüleri miting alanlarında göstermekle kalmadınız, ‘Mitingi canlı yayınlıyor’ görüntüsü altında tüm yandaş kanallarınızdan milyonlara izlettirdiniz. Güç, para ve iktidar için tüm değerlerinizi bir kenara bırakalı, hakikatin ötesine geçeli çok olmuştu.

“Asla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız”

Erdoğan: Enflasyonla Mücadelede Zorlu Dönemi Geride Bıraktığımıza İnanıyoruz Erdoğan: Enflasyonla Mücadelede Zorlu Dönemi Geride Bıraktığımıza İnanıyoruz

Siz hakikatin ötesini bile aştınız, o dipsiz kuyunun karanlık, rutubetli köşelerinden çamur siyasetini kendinize yol bellediniz. Buradan açık çağrımızdır. Kötülüğü kendine yol yapanlar, kötülükte şeytanı bile çırak çıkaranlarla asla helalleşmeyeceğiz. Hesaplaşacağız. Tüm yalanlarınızın, kötülüklerin hesabını önce bu dünyada, sonra öbür dünyada vereceksiniz. Türkiye’yi sizin rutubetli karanlığınıza bırakmayacağız. Bu ülkenin evlatları 28 Mayıs’ta yarattığınız cehennemin kapılarını sonuna kadar kapatacak ve o kapıları iyilikle mühürleyecek. Çünkü bu vatan, toprağına göz dikenlere, kendisine cehennemi layık görenlere karşı iyilikte birleşerek, umudu kuru sofrasına katık ederek kuruldu. Unutmayın. Biz bu kötülüğü affetmeyeceğiz. Millet affetmeyecek. Tarih affetmeyecek.”