Haber siteleri ve sosyal medya platformunda gündem olan olayın duyulması üzerine Ak Parti Hakkari İl Başkanlığından yazılı açıklama yapıldı.

Bir süreden beridir bazı yayın organlarında, sosyal medyada yer alan Hakkâri’de 11 yaşındaki Esra'nın 3 kişinin tecavüzüne uğradığını ve 8 ay sonra zanlıların tahliye edildiği, sanıkların avukatının ise Ak Parti Hakkâri İl Başkanı olduğu ve dosya içeriği ile ilgili verilen bilgiler gerçeği yansıtmadığını belirten başkan kaya, Olaydan 6 Yıl Sonra Sanıkların Avukatı Olduğunu söyledi.

Ak parti il başkanı Zeydin Kaya avukatı Ömer Faruk Aşkan tarafından yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘Müvekkil Zeydin Kaya 2022 yılında dosyada sanıkların avukatı olmuş.

Yani Suçun işlendiği Tutuklamanın ve serbest bırakılmanın üzerinden 6 yıl geçtikten sonra sanıkların avukatlığını üstlenmiştir. Bu dönemde İl Başkanı değildir. Serbest avukatlık mesleğini icra eden bir kişidir. Dosyanın avukatı olduktan 1.5 yıl sonra İl Başkanı görevini üstlenmiştir. Sonrasında da dosyadan da çekilmiştir.

Müvekkil 22 yıldır bölgede tanınan bir avukattır. Her çevreden müvekkilleri bulunmaktadır. Avukatlık mesleğinin her hangi bir suç ile birlikte anılması ayrıca üzücüdür. Olayın özeti bundan ibarettir. Bunun dışındaki sosyal medyada ve bir kısım basın-yayın organlarında dolaşan bütün bilgiler yalan, iftira ve algı operasyonudur.

Medyadaki paylaşımlarda terör ve terör yandaşlarının yoğun bir algı operasyonu olduğu görülmektedir. Bunların gerçek niyetlerini biz çok iyi bilmekteyiz. Olaydaki gerçek suç faillerinin ortaya çıkmasını müvekkil herkesten daha fazla istemektedir. Bunu da katıldığı her celsede ısrarla dile getirmiş ve duruşma tutanaklarında da bu husus sabittir.

Faraşin Yaylası'ndaki 6 Aile İçin Çalışmalar Devam Ediyor Faraşin Yaylası'ndaki 6 Aile İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Bir kısım yazılı ve görsel basında ve Sosyal medya mecralarında iftira atanlar, yalan haber yayanlar ve algı yapanlar hakkında gerekli yasal yollara da başvuruda bulunmaktayız. Avukatlık mesleğine bu olay nedeniyle de yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyoruz..’’