Hakkâri’de fırının kurulduğu okul olan Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki modern ekmek fırınında, Şube Müdürü Oktay Kızılkaya ile birlikte incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, pansiyonlu ve taşımalı öğrencilere; hijyenik, sağlıklı, taze ve kaliteli ürün sunmaya gayret gösteren başta Okul Müdürü Hayrettin Çiftçi, okul yönetimi ve fırın ekibine teşekkür etti.

Okulun zemin katında fırın olarak faaliyet gösteren, ‘Yiyecek ve İçecek Alanı’ bulunan ve aynı zamanda "Taşımalı Eğitim Uygulaması" kapsamında yemek üreten mesleki lise, kurulan bu fırın sayesinde, kendi roll ekmeğinin seri üretimini başarıyla sürdürüyor.

“Afet durumlarında da çok önemli bir hizmet verecek”

Hakkari Anadolu lisesi başarı oranıyla il birincisi olmaya devam ediyor Hakkari Anadolu lisesi başarı oranıyla il birincisi olmaya devam ediyor

Okulun öğretmenler odasında, öğretmenlerle de bir araya gelen İl Müdürü Nurettin Yılmaz: “Bu fırınımızın entegre kurulum çalışmaları geçen sene tamamlanmış olup hamurkar ve yiyecek içecek hizmetleri alanındaki öğretmenlerimizin rehberliğinde, öğrencilerimiz tarafından, seri üretimini sürdürüyor. Allah, ihtiyacını göstermesin; ama ihtiyaç olursa ekmek fırınımız, afet durumlarında, çok önemli bir hizmet verecektir,”dedi.

Karagün Dostu Meslek Liselerimiz”
İl Müdürü Nurettin Yılmaz şöyle devam etti: “Covid-19 salgını döneminde olduğu gibi yine geçirdiğimiz deprem ve afetler gibi zor zamanlarımızda sahada aktif olarak görev aldılar. Depremzedelerimizin ısınma ihtiyacını gidermek için kısa sürede soba üretimi gerçekleştirdiler. Yine Halk Eğitimi Merkezlerimiz, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarımız ve Mesleki Eğitim Merkezimiz deprem bölgesindeki kardeşlerimizin ihtiyaçlarına yönelik üretimler yaparak geniş bir yelpazede çalıştılar ve çalışmaya devam ediyorlar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca ilimize bu modern fırını kazandırarak böyle önemli bir hizmeti öğrencilerimize sunmamızı sağlayan Milli Eğitim Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz,” diye konuştu.