Vekaletle Kurban Organizasyonu'na destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vekaletle Kurban Organizasyonu'na destek
Abone ol
Hakkari İl Müftüsü İl Müftüsü Fakirullahoğlu : “Ülke olarak Müslüman toplumlarına umut olma gibi bir misyona sahibiz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na her kesimden destek gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda; İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ile Ağız ve Diş Sağlığı Baştatibi Harun Aşan Kurban vekaletlerinde TDV’yi tercih ettiler.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi Başkanı İsmail Fakirullahoğlu; “Ülke olarak müslüman toplumlarına umut olma gibi bir misyona sahibiz.” dedi

il-muftusu-fakirullahoglu-3.jpg

Fakirullahoğlu; “Türkiye Diyanet Vakfınca ‘Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ sloganı ile yürütülen vekaletle kurban organizasyonuna ilimizde gösterilen ilgi ve alakanın memnuniyet verici olduğunu, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, kurum ve kuruluş yetkilileri ile yöre halkının organizasyona desteklerini esirgemediklerini” ifade etti.

il-muftusu-fakirullahoglu.jpg

İl Müftüsü Fakirullahoğlu konuşmasının devamında “Bizler yurt içi veya yurt dışında bulunan müslüman kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde his etmezsek, Peygamber efendimizin deyimiyle kamil mümin olamayız” Öncelikle kendimiz için istediğimizi müslüman kardeşlerimiz için de isteyeceğiz.

Bizler sofralarımızda envai çeşit yemek bulundurma lüksüne sahip iken, onların yıl boyunca bir kez et bulamaması bizlere yakışmaz. Bebeklerimize her türlü yiyecek yedirme imkanı varken, onların yılda bir kez bulabildikleri kurban etlerini öğütüp mama olarak küçük çocuklarına yedirmeleri Peygamber efendimizin ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadisi ile örtüşmez.” ifadelerinde bulundu.

il-muftusu-fakirullahoglu2.jpg

İl Müftüsü şu çağrı ile sözlerini noktaladı. "Ülke olarak müslüman toplumlarına umut olma gibi bir misyona sahip isek, onların acılarına duyarsız kalamayız. Bu vesileyle ihtiyaç sahibi insanların derdine bir nebze deva olmak için vatandaşlarımızı kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına vermeye davet ediyorum. Vekaletlerini verdikleri kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve dini hükümler çerçevesinde amacına uygun şekilde ifa edilmesinde hiç aksaklık yaşanmayacağından emin olmalarını istiyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİ Parti’de 4 ilçe başkanı görevden alındı; teşkilatlar feshedildiÖnceki Haber

İYİ Parti’de 4 ilçe başkanı görevden alı...

Bakan Nebati SADAT'a ilişkin soru önergesine "Gizli kalmalı" dedi, yanıt vermediSonraki Haber

Bakan Nebati SADAT'a ilişkin soru önerge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar