TÜGVA Hakkari Temsilciliğinden açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TÜGVA Hakkari Temsilciliğinden açıklama
Abone ol
TÜGVA Türkiye genelinde olduğu Hakkari'de de basın açıklaması yaptı.

TÜGVA Hakkari  İl Temsilcisi  Harun Aşan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi 
'Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Şehir Hatları Tic. AŞ arasında İstanbul ADALAR Gençlik merkezimiz için 2018 yılında 10 yıllık kira sözleşmesi imzalanmış,Günümüz İBB yönetimi sözleşmeyi, hukuksuzca tek taraflı feshetmiştir.  Akabinde, hukuksuzca binamızı işgal etmiş, zabıtalar  vakfa ait olan  eşyalarımızı gasp etmiş, Aarkadaşlarımız darp edilmiştir.

Altını çizerek belirtelim ki, Bırakın tahliye kararını  TÜGVA’ya açılmış hiçbir tahliye davası bulunmamaktadır. Gelinen son süreçte, Yasal mercileri vakfımızı haklı bulmasıyla birlikte organize bir şekilde iftira ve linç kampanyası başlatılmıştır. Sosyal medyada, yurt dışında desteklenen etki ajanı olan bazı kişiler tarafından sahte ve asılsız belgeler servis edilmiş,  troll hesaplar ve fondaş medyanın desteğiyle gündeme taşınmıştır.

Yetmemiş bir siyasi parti genel başkanı tarafında vakfımıza ve gençlerimize küfür edilmiştir.

 Bu küfürü sahibine iade ediyoruz. Hiçbir tehdidinden de korkmuyoruz. Tek gayesi, ülkemizin bugünü ve geleceği için çalışmak ve üretmek olan, binlerce yıllık vakıf geleneğine sadık olan güzide teşkilatımızı yıpratmak olan bu operasyon, bizi daha da güçlendirecek ve birlik beraberliğimizi pekiştirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Gerçekleştirdiğimiz Kuran-ı Kerim ve Siyer eğitimlerini, kültür, sanat, spor projelerimizi gölgelemek, gençlerimiz için çalışan gönüllü kardeşlerimizin şevkini kırmak, bu toprakların kültüründen mayalanmış gençlerin yetişmesine ket vurmak için çabalayanlar, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaktır ve yenilecektir.

Bilinmelidir ki ülkemizin ve milletimizin, milli manevi değerlerine sahip çıkan bir neslin yetişmesi için, yürüttüğümüz tüm gençlik faaliyetlerimize devam ediyoruz! 

Bir yerlerden elde ettikleri yalan yanlış bilgilerle tamamen masa başında hazırlanmış asılsız ve sahte belgelerle sözde gazetecilerin, yurtdışında kaçak yaşayan etki ajanlarının, kimlerin fonladığı bilinen medya şirketlerinin bu sahte ve asılsız dosyalarla sosyal medya üzerinden oluşturmaya çalıştıkları algılara, tüm şeffaflığımızla yaptığımız açıklamaların dahi çarpıtılmasına ve manipülasyonlara karşı vakur ve erdemli duruşumuzu koruyor hakkımızdaki yalan ve iftira kampanyasına karşı hukuksal tüm girişimleri yapıyoruz; tüm motivasyon ve enerjimizle gençliğimize hizmet etme yolunda durmaksızın yürüyoruz.

Ülkemizin 81 ilinde gönüllümüzle birlik ve beraberlik içerisinde her geçen gün daha da büyüyoruz.Buyuruyor Efendimiz (s.a.v) : Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır.

Hak yoldayız.Hakikat peşindeyiz, Efendimizin izindeyiz asla boyu eğmeyeceğiz. Çünkü biz TÜGVA’ yız!  Yani Türkiye Gençlik Vakfıyız, Türkiye’nin gençlik vakfıyız! Unutmayın yalanlarlar değil hakikat kazanacak! Provokasyon değil itidal kazanacak. Hep dedik ve yine diyoruz yaşasın hakikat.''dedi.

 


Akşener: Bu iktidar yoksullukla mücadele etmeyi değil, yoksulluğu yönetmeyi seçtiÖnceki Haber

Akşener: Bu iktidar yoksullukla mücadele...

Ümit Özdağ Süleyman Soylu'ya seslendiSonraki Haber

Ümit Özdağ Süleyman Soylu'ya seslendi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar