Pervin Buldan, Anneler Günü'nü Galatasaray Meydanı'nda kutladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pervin Buldan, Anneler Günü'nü Galatasaray Meydanı'nda kutladı
Abone ol
'Bu coğrafyada büyük acılar yaşayan annelerin beklentisi bir daha acı yaşamamak ve çocuğunu sağ olarak görmektir. Bu bütün annelerin beklentisidir.'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Anneler Günü'nü, Cumartesi Anneleri'nin yıllardır yakınlarının akıbetini sorduğu İstanbul Beyoğlu’ndaki Galatasaray Meydanı'nda kutladı. Buldan, "Annelerin yaşadığı acı hiçbir zaman birbirinden ayırt edilemez" dedi.  

Pervin Buldan, 700'üncü haftadan beri Cumartesi Anneleri'ne yasaklı olan Galatasaray Meydanı'nda Anneler Günü'nü kutladı. HDP'li vekiller Serpil Kemalbay, Hüda Kaya, Dilşat Canbaz Kaya ve Oya Ersoy da Buldan'a eşlik etti. Buldan ve beraberindekiler, Cumartesi Anneleri’nin yıllardır yakınlarının akıbetlerini sorduğu Galatasaray Lisesi önündeki meydana karanfil bıraktı.  
   

‘BİZİM COĞRAFYAMIZDA ANNELER ÇOK BÜYÜK ACILAR YAŞADI’

Daha sonra bir açıklama yapan Buldan, tüm annelerin gününü kutladı. Buldan, "Bizim coğrafyamızda anneler çok büyük acılar yaşadı. Biz biliyoruz ki bu ülkede çocuğunu kaybeden, çocuğunun mezarının yerini bilmeyen, hala kayıp olan, çocuğundan haber alamayan ve çocuğuna ulaşmak isteyen binlerce ve milyonlarca anne var. Bu coğrafyada çocuklarımız kaybedildi, katledildi. Bu coğrafyada çocuklarımızdan haber alamıyoruz. Annelerin büyük çabalarıyla bir arayış içinde olduklarını biliyoruz. En kısa zamanda çocuklarından haber alamayan annelerin mutluluğunu görmek istiyoruz. En kısa zamanda hala çocuklarına ulaşamayan annelerin, hala çocuklarının bir mezarı dahi olduğunu bilmeyen annelerin, kayıp olan çocuklarına ulaşmak isteyen annelerin gözlerindeki ışıltıyı yüreklerindeki mutluluğu görmek istiyoruz. Bu ülkede annelerin yaşadığı acı hiçbir zaman birbirinden ayırt edilemez" diye konuştu.

'GÖZYAŞININ RENGİ AYNI'

Bütün annelerin gözyaşının rengi aynı olduğunu vurgulayan Buldan, "Hiçbir annenin diğer bir anneden daha büyük bir önemi ve daha büyük bir kıymeti yoktur. Bütün annelerin acıları birdir ve aynıdır. Bu coğrafyada büyük acılar yaşayan annelerin beklentisi bir daha acı yaşamamak ve çocuğunu sağ olarak görmektir. Bu bütün annelerin beklentisidir. Ancak bu ülkeyi yönetenler öyle bir ülke yarattılar ki anneler birbirlerinden nefret eder duruma geldi. Oysa bu ülkedeki bütün annelerin yaşadığı acılar aynıdır. Ben bir kez daha bütün annelerimizin hiçbir ayrım yapmadan tüm anneler gününü kutluyorum. Evlat acısı yaşayan, evlat özlemi çeken bütün annelerin acılarını, umutlarını ve beklentilerini bugün bir kez daha görüyoruz ve bu beklentinin bir kez daha gerçekleşmesini umut ediyoruz" diye konuştu. (MA)


Dersim'de mantar toplamaya giden genç bombalanarak öldürüldüÖnceki Haber

Dersim'de mantar toplamaya giden genç bo...

Fatih Portakal: 20 yıllık Erdoğan büyüsü bozuldu, seçmen '128' diyecekSonraki Haber

Fatih Portakal: 20 yıllık Erdoğan büyüsü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar