Nihal Olçok: Bana bir şey olursa açılacak iki mektup var

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nihal Olçok: Bana bir şey olursa açılacak iki mektup var
Abone ol
Gelecek Partisi'nin kurucularından Nihal Olçok, kendisini ortadan kaldırmak isteyen çok kişi olduğunu söyledi. İki mektup olduğunu söyleyen Olçok, ‘Toplumu parçalar orada yazanlar’ dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde eski eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, T24’ten Cansu Çamlıbel’in sorularını yanıtladı.

Gelecek Partisi'nin kurucularından olan Olçok, Erdoğan’ın kendisinin kırmızı çizgisi olduğunu altnı çizdi. Olçok, “Hata yaptı, tamam kucaklayalım. Defalarca kucakladık. Çok isterdim kendisini bir odaya kilitleyip Belediye Başkanı iken yaptığı konuşmaları dinletmek” dedi.

“Sedat Peker’e beraber canlı yayın teklif ettim ben” diyen Olçok, “Ben altı yıldır evini, arabasını değiştirmemiş biriyim. Beni ortadan kaldırmak çok kolay. Ama bana bir şey olursa açılacak iki mektup var. Benim ve çocuklarımın can güvenliği onlar. Ama onlar anlatılacak şeyler değil” ifadelerini kullandı.

RELATED VİDEO
‘DEFALARCA KUCAKLADIK’

Çamlıbel’in sorularını yanıtlayan Olçok ile yapılan söyleyişinin ilgili kısmı şöyle:

-Tayyip Erdoğan sizin kırmızı çizginiz mi?

Evet benim kırmızı çizgim. Kaç defa hata yapacak? Bu ülke onun oyun parkı mı? Bu toplumdaki bütün kadınlar onun annesi, bütün erkekler onun babası ve kardeşi mi? Ne kadar tolere edeceğiz ve niçin tolere edeceğiz? Tolere ettim. Karşılığında ne alıyoruz? Hakaret, aşağılanma. Sürekli yönerge verme. Hata yaptı, tamam kucaklayalım. Defalarca kucakladık.

‘ONU SEVENLER DE BUGÜN İÇ ÇATIŞMA YAŞIYOR’

Çok isterdim kendisini bir odaya kilitleyip Belediye Başkanı iken yaptığı konuşmaları dinletmek. Sen böyle biriydin. Şimdi bütün bu skandallarla, şaibelerle anılır hale geldin. Seni bu millet sevdi, sevdi ya. Ama bugün başka bir yerde. O artık sevdikleri adam değil. Onu sevenler de bugün iç çatışma yaşıyor. Bu çok travmatik bir şey. Ben bunu bireysel olarak yaşamış bir kadınım. Tayyip Erdoğan üzerinden değil kendi evliliğim üzerinden. Hem sevip hem kızmayı. Bu çok yorucu bir şey. Aynı anda iki duyguyu taşıyorsunuz. Onun en büyük hatası dününü unutmak.

Türkiye’de tarih yazmaya başlamıştı bu adam. Ama kitabın sonunu başladığı gibi bitiremedi. Bitiremeyecek. Bu ülkede üç kişiye Allah makamında ölüm nasip etti. Atatürk, Adnan Menderes ve Turgut Özal’a. Bu çok imrenilesi bir şeydir.

‘SEDAT PEKER’E BERABER CANLI YAYIN TEKLİF ETTİM BEN’

-AKP’nin siyasi vizyonuna inanan, bu vizyonu çizen adamlardan birisiyle hayat arkadaşı olan birisi öyle büyük hayal kırıklığı yapıyor ki kalkıp bir suç örgütü liderine “Benim artık çarem kalmadı, siz el atın şu işlere” dercesine bir mesaj gönderiyorsunuz Twitter üzerinden.

Bu eleştirileri getirenlere bakın nerede duruyorlar. Bir şeyin düzelmesini ne kadar ister bu insanlar? Bunu söyleyenler “bana dokunmayan yılan, bin yaşasın” yaklaşımında olan insanlar. Bense yanacaksak önce benden başlasın diyen biriyim. Sedat Peker’e beraber canlı yayın teklif ettim ben.

‘BENİ ORTADAN KALDIRMAK ÇOK KOLAY’

-Ama sanki ona da kızdınız. Sizin çağrınıza yanıt vermeden önce hesap yaptı diye mi düşündünüz?

Hesap yapmadı belki ama en azından belli ki bir istişare yaptı eşiyle dostuyla. Ben o tweet’i atarken burada şu koltukta tek başıma oturuyordum. Yalnız yaşıyorum zaten. Ben altı yıldır evini, arabasını değiştirmemiş biriyim. Beni ortadan kaldırmak çok kolay. Ama bana bir şey olursa açılacak iki mektup var. Benim ve çocuklarımın can güvenliği onlar. Ama onlar anlatılacak şeyler değil.

-Anlatmıyorsunuz ama anlıyorum ki iktidar çevresi sizin bu mektupları hazırladığınızı ve kamuoyuna açıklanmasını istemeyecekleri bazı bilgilere haiz olduğunuzu biliyorlar. Doğru mu?

Bir kişiye anlattım ben. Bilmiyorum kim ne biliyor ama bana bir şey olursa o mektuplar açılır. Ondan sonra darbe için tanka tüfeğe hiç gerek olmadığını anlarsınız. Toplumu parçalar orada yazanlar.(Kaynak)


Arap basını Suriye'deki gizli görüşme trafiğini yazdı: Kürtler Şam'a heyet gönderdi, Fidan ile McGurk görüştüÖnceki Haber

Arap basını Suriye'deki gizli görüşme tr...

Durankaya Beldesinde içme ve tarımsal su çalışmasıSonraki Haber

Durankaya Beldesinde içme ve tarımsal su...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar