Kürdistan'ın başkenti' açıklamasıyla hedef olan Ezhel: Ben hâlâ söylediklerimin arkasındayım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kürdistan'ın başkenti' açıklamasıyla hedef olan Ezhel: Ben hâlâ söylediklerimin arkasındayım
Abone ol
Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır, İstanbul'dur" sözleri üzerine hedef gösterilen rapçi Ezhel, "Söylediklerimin arkasındayım" dedi. Ezhel, "Yüzü gülen bir Türkiye için nefret duygusunun ne kadar engel olduğunu anlamamız dileğiyle..." ifadelerini kullandı.

- 'Ezhel' mahlasıyla tanınan rapçi Sercan İpekçioğlu, "Kürdistan’ın başkenti Ankara’dır, İstanbul’dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de zamanında bir faşisttim" sözlerinin ardından sosyal medyada hedef gösterilmesi üzerine yeni bir açıklama yaptı. Ezhel, "Ben de bana verilen tepkilerin aynılarını veriyordum. O yüzden kimseye kızmıyorum. Ben hala söylediklerimin arkasındayım" dedi.

"Ülkemizin bölüneceğinden korktuğumuz için ülkemizi paramparça ettiğimizin farkında değiliz" diyen Ezhel, "Kelimelerden, dillerden, dinlerden, düşüncelerden korkuyoruz ve saldırganlaşıyoruz. Bu korkularımızı yendiğimizde huzur da bizi bulacak" ifadelerini kullandı.

RELATED VİDEO
Play Video
HANGİ SÖZLERİ ÜZERİNE HEDEF GÖSTERİLDİ?

Şarkılarında ‘uyuşturucu kullanımını özendirme’ iddiasıyla tutuklanıp beraat ettikten sonra Almanya’ya yerleşen Ezhel, Twitter'da bir sohbet odasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Zaten Rumlar gitmiş, zaten Ermeniler gitmiş. Ben bir de Kürtler giderse benim kalbim artık dayanmaz. Kürdistan’ı ve Kürt halkının şeyini savunuyorum ama bence zaten Kürdistan’ın başkenti Ankara’dır İstanbul’dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de zamanında bir faşisttim. Otobüste iki kişi arasında Kürtçe konuşunca uyuz oluyordum. Çünkü bana böyle öğretildi. Güzel günler göreceğimize inanıyorum."

'BU NEFRET DUYGUSU, YÜZÜ GÜLEN TÜRKİYE'YE ENGEL'

Bu sözlerinin ardından sosyal medyanın yanı sıra iktidara yakın gazetelerin hedefi haline gelen Ezhel, Twitter hesabından yaptığı yeni açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ben de bana verilen tepkilerin aynılarını veriyordum. O yüzden kimseye kızmıyorum. Ben hâlâ söylediklerimin arkasındayım. Birbirini seven, tüm renklerini yaşayabilen, yüzü gülen bir Türkiye için bu nefret duygusunun ne kadar engel olduğunu anlamamız dileğiyle.

Ülkemizin bölüneceğinden korktuğumuz için ülkemizi paramparça ettiğimizin farkında değiliz. Kelimelerden, dillerden, dinlerden, düşüncelerden korkuyoruz ve saldırganlaşıyoruz. Bu korkularımızı yendiğimizde huzur da bizi bulacak.

'ZAMANINDA BESLEDİĞİM KÖTÜ DUYGULARIN KARMASI'

Hakaretleriniz, laflarınız, tehditleriniz benim için ülkem uğruna kazandığım madalyalar gibi kalbimi süslüyor. Ama size kızmıyorum. Ben de sizin gibiydim. Şu an farklılıklara zamanında beslediğim kötü duygularımın karmasını yaşıyorum.

Üzüldüğüm anlaşılmamak, ülkeyi bölmek istediğimi, terörist olduğumu düşünmeniz. Benim ise tek isteğim ülkeyi birleştirmek, terörü bitirmek, kalbimizi birbirimize açmak, şu zor zamanlarda hepimizin birbirine ihtiyacı olduğunu anlatmak. Önyargılarımızı kırmak.


'TOPLUM OLMAYI, DİNLEMEYİ UNUTTUK'

Biz Türk halkı olarak sinir uçlarımıza dokunan şeyleri rahatlıkla konuşabilmeyi öğrenmeliyiz. Bu sadece bizi daha da güçlü kılacak. Toplum olmayı unuttuk. Komşumuzu sevmeyi unuttuk. Dinlemeyi unuttuk. Birbirimize saldıra saldıra güçsüz kaldık.

'KİNİNİZ BU İSE SEVGİNİZ ÇOK GÜÇLÜ OLABİLİR'

Sizleri çok seviyorum. Bunca nefretin ve hayat mücadelesinin içinde pırıl pırıl bir gençliğiz. Çok güzel şeyler hak ediyoruz. Kininiz bu ise sevginizin çok güçlü olabileceğini biliyorum. Ülkemizi sevdiğinizi biliyorum. Sizlerle gurur duyuyorum. Hepimizle."

'LÜTFEN İFTİRALARINIZI KANITLAYIN'

Ezhel, sonrasında yaptığı bir dizi yeni paylaşımla da, kendisine karşı kullanılan dile ve hakaretlere şu tepkiyi gösterdi:

"Arkadaşlar hakaret etmenizi veya görüşlerime katılmamanızı saygıyla karşılıyorum fakat bir çok da iftiranızı duyuyorum. Lütfen çok araştırmacı kişiliklerinizle iftiralarınızı kanıtlayın öyle kanıtlı bunlar demekle olmuyor.


Hiçbir kuruluşa, partiye, derneğe, vakıfa üye değilim. Müziğim dışında (dinlenme & konser) hiçbir yerden (reklam, yardım, ticaret) para kazanmadım. Para aklamak için illegal bir faaliyet yürütmeme gerek yok çok şükür halim yerinde.

Alın terimle kimseyi sömürmeden kazandığım paramı da ailem, dostlarım ve ihtiyaç sahipleri dışında kimseye yedirmem. Daha çok kazanmak için hileye, botlara, satın almacılığa ihtiyaç duymam. rızkım neyse onu dilerim. Eğer aksi yönlerde kanıtlarınız varsa buyurun." 


Kadıköy’de ‘Dengbej Divanı’ kurulduÖnceki Haber

Kadıköy’de ‘Dengbej Divanı’ kuruldu

ŞİDDET VE SİYASET İKİLEMİNDE KÜRT SORUNUSonraki Haber

ŞİDDET VE SİYASET İKİLEMİNDE KÜRT SORUNU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar