Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et
Abone ol
CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal konut projesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, 'Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen günlerde açıkladığı sosyal konut projesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"YILLARDIR AYNI HİKAYE"

Sosyal medya platformu Twitter'dan açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden istiyorum.

"ASIL FAKİR FUKARANIN KONUTU İÇİN GARANTİ VER"

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

"TOPLA PARALARI FAKİR FUKARADAN SEÇİM SÜRECİNİ FİNANSE ET"

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!”


HDP'li Beştaş: Sosyal konut, yurttaşı ev sahibi yapma değil AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesidirÖnceki Haber

HDP'li Beştaş: Sosyal konut, yurttaşı ev...

CHP’li Heyeti Hakkari’deSonraki Haber

CHP’li Heyeti Hakkari’de

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar