Kılıçdaroğlu: 'Cam tavanı' kadınlarla birlikte paramparça edeceğiz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu: 'Cam tavanı' kadınlarla birlikte paramparça edeceğiz
Abone ol
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sosyal medya hesabından kadın konusunda yapacakları düzenlemelere değindi: "Cam tavanı" kadınlarla birlikte paramparça edeceğiz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul Sözleşmesi sadece bir başlangıç. Çok kapsamlı reform listemiz var" dedi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaşım yaparak, kadın konusundaki düzenlemelerini açıkladı. İstanbul Sözleşmesi'nin bir başlangıç olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Çok kapsamlı reform listemiz var" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:

CAM TAVAN NEDİR?

"Cam tavan" ifadesindeki "cam" metaforu, kadınların hiyerarşik basamaklarda yükselirken, önlerine çıkan engellerin görünmezliği ile ilgilidir. Bir başka tanıma göre Cam Tavan Ayrımcılığı, kadınların "sadece kadın oldukları için" üst yönetim kadrolarına, örneğin ülke liderliklerine, şirket yöneticiliği pozisyonlarına, akademik kurumların en üst birimlerine ve benzeri liderlik pozisyonlarına erişememelerine verilen isimdir. Bu sorun, Dünya'nın her ülkesinde, farklı şekillerde ve şiddetlerde tezahür etmektedir.

Cam tavan kavramının temelinde, belirli kişi ve gruplara karşı toplumda görülen önyargılar/ayrımcılık (özellikle de ırkçılık ve cinsiyetçilik) bulunmaktadır.


Akşener'den ilk seçim videosu: 'Ülkemizi esir alan bu adaletsiz düzeni, sandıkta değiştireceğiz'Önceki Haber

Akşener'den ilk seçim videosu: 'Ülkemizi...

Mehmet Şimşek'ten ekonomi yorumu: Büyük tsunami geliyorSonraki Haber

Mehmet Şimşek'ten ekonomi yorumu: Büyük...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar