İzmir'de polis şiddetine maruz kalan aile yaşadıklarını anlattı: Cezasız kalmasın

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İzmir'de polis şiddetine maruz kalan aile yaşadıklarını anlattı: Cezasız kalmasın
Abone ol
İzmir'in Buca ilçesinde polislerin şiddetine maruz kalan Volkan ve annesi Filiz Karaaslan, yaşanan şiddete karşı sessiz kalmayacaklarını söyledi.

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde arabasını evinin önüne park etmek isteyen Volkan Karaaslan isimli yurttaş, yolu kapatan polisleri uyarmak amacıyla kornaya bastı. Korna basıp yol istediği için polisler tarafından darp edilen Volkan ile annesi Filiz Karaaslan'ın görüntüleri sosyal medyada yayınlandı. Çok sayıda kişinin tepki gösterdiği görüntülerde bir grup polisin aileye hakaret ve şiddet uyguladığı görülüyor. Polis şiddetine maruz kalan Volkan Karaaslan ile annesi Filiz Karaaslan, yaşananları Mezopotamya Ajansı'na anlattı. 

Volkan Karaaslan, aracını evin önündeki otoparka park etmek için polise korna çalarak, “Müsaade eder misiniz arabamı park edeyim” dedikten sonra polisin arabasının camına sert bir şekilde vurarak, yüksek sesle “Kimliğini ver” dediğini aktardı. Arabadan indikten sonra polisin Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulaması yaptığını söyleyen Karaaslan, GBT'yi neden yaptıklarını sorması üzerine polisin kendisine "Merak etmek terörle ilişkin olsa seni burada infaz ederim" dedi. Polisin kendisini bahçe duvarına doğru götürerek, gözüne biber gazı sıktığını söyleyen Karaaslan, cinsiyetçi küfürler attıklarını söyledi. Bunun üzerine olayın büyüdüğünü sözlerine aktaran Karaaslan, "Tepki gösterdiğim için tekme tokatla kafama ve yüzüme vurdular. Uzun süre darp edildikten sonra balkondan annem gördü, aşağıya indi. Beni ellerinden almaya çalışırken oda darp edildi" diye konuştu. 

Kafasına ve yüzüne aldığı darbeler sonucunda şişkinlik oluştuğunu söyleyen Karaaslan, darp raporu almasına rağmen bir buçuk gün gözaltında tutulduğunu aktardı. 

ŞİKAYETÇİ OLDU

Annesinin gözü önünde darp edildiğini ve sözlü şiddet maruz kaldığını söyleyen Karaaslan, polis şiddetinden sonra geceleri uyuyamadığını belirtti. Karaaslan, “Polisin şiddetini yaşamayana kadar böyle bir şeyin olacağına inanmazdım. Annem dakikalarca polis tarafından şiddet gördü. Devlet ve polisin hiç bir şekilde halkı korumadığını gördüm. Kadına şiddet uygulayan bir devlet anlayışı olabilir mi? Psikolojik olarak kötü bir durumdayım. Annemin şiddet görürken ki an aklıma geldikçe içim parçalanıyor. Olay olduğunda beri doğru düzgün uyuyamıyorum” diye konuştu.

Kendisini darp eden polisler hakkında İzmir Adliyesi’nde savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Karaaslan, sonuna kadar davanın takipçisi olacağını kaydetti. 

ANNE: CEZASIZ KALMASIN

Anne Filiz Karaaslan (51) ise, yaşadığı şiddeti şu şekilde aktardı: “Evde kızımla konuşurken dışarıdan bağırtılar gelmeye başladı. Aşağıya koştum ve oğlumun darp edildiğini gördüm. O sırada polis çocuğuma senin ‘Annene bilemem ne yaparım’ diye bağırıyordu. Bende çocuğumu polisin elinden almak için araya girdim. Polise sen nasıl çocuğumu darp edip küfür ediyorsun diye karşı çıktım. Bunu söyleyince polisler kafama isabet edecek şekilde yumruklayıp yere yatırdılar."

Karaaslan, kendilerine yapılan haksızlığın cezasız kalmamasını isteyerek, “Devletin polisi bunu yapıyorsa herkes istediği her şey yapabilir. Yaşadığım hukuksuzluğunu sonuna kadar mücadelesini vereceğim” dedi. (MA / Hakan Yalçın)


Eski meclis başkanı Cindoruk: Askeri idarelerde bile Türkiye bu duruma düşmemiştiÖnceki Haber

Eski meclis başkanı Cindoruk: Askeri ida...

İspanya polisinden Vatandaş Güvenlik Yasası reformuna karşı tarihi yürüyüşSonraki Haber

İspanya polisinden Vatandaş Güvenlik Yas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar