HDP'li Beştaş: Sosyal konut, yurttaşı ev sahibi yapma değil AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesidir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HDP'li Beştaş: Sosyal konut, yurttaşı ev sahibi yapma değil AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesidir
Abone ol
Muhalefet çevrelerinin büyük oranda 'seçim yatırımı' olarak yorumladığı projeye HDP'den 'AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesi' tepkisi geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın 81 ilde yapılacağını ve “yüzyıllık proje” olarak duyurduğu TOKİ’nin sosyal konut projesine tepkiler devam ediyor.

Muhalefet çevrelerinin büyük oranda "seçim yatırımı" olarak yorumladığı projeye HDP'den "AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesi" tepkisi geldi.

Konuya ilişkin sosyal medya platformu Twitter'dan açıklama yapan HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş şu değerlendirmeyi yaptı:

"Sosyal Konut Projesi yurttaşı ev sahibi yapma projesi değil AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesidir.

'PARALARI TOPLAYIP KAYIPLARA KARIŞAN BATIK MÜTEAHİT GİBİ'

Bir daha Türkiye’yi yönetemeyecekler ama iki yıl sonrası için konut teslim edecekler! Tıpkı paraları toplayıp kayıplara karışan batık müteahhit gibi..

2023 yılı yatırımları için Dolar kurunu 21.5 TL olarak hesaplayacaklar ama 250 bin konutun maliyeti zaman içinde değişmeden evler yapılacak zannedecekler!

Hem İstanbul dışında 16.000 TL altında hane geliri şartı arayacaksınız. Peki hangi yoksul hane hem kira ödeyip hem de kademeli olarak artacak ve hiç bitmeyecek bu borcu iki yıl boyunca ödeyebilecek?

Üç Asgari Ücretli’nin yaşadığı bir hane gelir sebebiyle Sosyal Konut Projesine başvuramıyor. Hane geliri 16.500 TL oluyor.
2 Asgari Ücretli emekçinin yaşadığı bir hane gelir itibariyle başvurabilse dahi hem kira hem konut borcu ile yaşananları zaten mümkün değil.

Hiçbir detayına hakim olmadıkları, çelişkilerle dolu bu proje bir kurtarma projesidir.

AKP’yi ve müteahhitlerini kurtarma projesi değil halkın sorunlarına çözüm olacak, halktan yana, halk lehine projeler hayata geçirilmelidir."


Ermenistan: Azerbaycan ile ateşkes sağlandıÖnceki Haber

Ermenistan: Azerbaycan ile ateşkes sağla...

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse etSonraki Haber

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Topla paral...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar