Hakkari’de “Lilyana Tasarım Atölyesi” Hizmete Açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hakkari’de “Lilyana Tasarım Atölyesi” Hizmete Açıldı
Abone ol
Hakkarili kadın girişimci Ümmihan Keskin tarafından kurulan “Lilyana Tasarım Atölyesi” görkemli bir açılışla hizmete açıldı. 

Biçer Mahallesi İŞGEM tesislerinde hizmete açılan ve 85 kadının istihdam edildiği “Lilyana Tasarım Atölyesi”nin açılışına Hakkari Vali Yardımcısı Mustafa Berat Kasımoğlu, HATSO Başkanı Servet Taş, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Muharrem Tekin, bazı STK temsilcileri ile kurum müdürleri ve çok sayıda kadın ağırlıklı davetli katıldı. 

Atölyenin açılış kurdelesi Vali Yardımcısı Kasapoğlu, Başkan Taş tarafından kesildi. 
Hakkari İş Kadınları Derneği S.S Lilyana Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Adına açıklama yapan Ümmihan Keskin,” Lilyana Tasarım Atölyesini kurmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade ederek proje hakkında detaylı bilgiler verdi. 

Lilyana: Kendi masalını yazma ve kendi fikrinin ışığında yol alan kadınların ezgisi olduğunu ifade eden Keskin,” Lilyana tasarım atölyesini kurduk. Bu masalda cesareti ile var olan tüm kadınların üretim ve girişimcilik yolculuğunda ilk adımı atmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Daha önce Hakkari ve Yüksekova’da iş kadınları derneğini kurduk. Yapmış olduğumuz çalışmalarda Merzan Mahallesinde bir tasarım atölyemiz daha var. Burada geliştirdiğimiz ata tohumu üzerine çalışmalarımızda marmelatlar, reçeller, gastronomi üzerine ürünlerimiz var. Bunların pazarlamasını sağlayacağız. Aynı zamanda geri dönüşüm atölyesi olarak da kullanıyoruz.

Burada atık durumdaki malzemelerle sepet ve el ürünleri elde ediyoruz. Amacımız tamamıyla Hakkari yöresinin kültürel amaçlı olan her şeyini Türkiye’ye tanıtmak. Ama gastronomisini tüm dünyaya tanıtmaktır. 85 kadının istihdam edildiği bu atölyede Halk Bankası kadın girişimci kredisi desteği aldık.  Burada bütün ekip arkadaşlarımızla hayallerimizi gerçekleştireceğimizi umuyorum. Açılışımıza gelen tüm davetlilere de teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Açılışın ardından davetlilere ikramlarda bulunuldu.


Yüksekova’da Silahla Vurulan 3 Kişi Toprağa VerildiÖnceki Haber

Yüksekova’da Silahla Vurulan 3 Kişi Top...

''TMMOB, Bahar Hezer için seslendi: Üzgünüz ve kızgınız!''Sonraki Haber

''TMMOB, Bahar Hezer için seslendi: Üzgü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar