Hakkari'de Eramus Projelerine ilişkin basın toplantısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakkari'de Eramus Projelerine ilişkin basın toplantısı
Abone ol
Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ARGE ve Proje Birimi tarafından yürütülen "ERASMUS Projeleri" hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Hakkari Evinde kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarının katılımı ile yapılan toplantıda konuşan Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, kentte ilk göreve başladığından beri birinci meselenin eğitim olduğunu söyledi.
Eğitim için bütün imkanları seferber ettiklerini kaydeden Vali Akbıyık, şunları aktardı.
'' Hakkari'de her alanda büyük gelişmeler var.Tarihinin en iyi dönemini yaşıyor.Gerek alt yapı gerek üst yapı. Ekonomi de , sağlıkta, eğitimde tüm alanlarda büyük gelişmeler var. Tabi bunları hepsi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sayesinde. Hakkari'ye tanımış olduğu ayrıcalıkla ve bakanlarımızın desteği ile devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğünün biten proje sayısı 40'ı geçti. Yine onlarca projemiz şuanda devam ediyor. Bir tarafta yeni okullar yapıyoruz. Yeni öğretmenevleri yapıyoruz.Öğretmelerimiz için kalacak yer ve konut yapıyoruz. Yine etüt merkezleri ve pansiyonlar yapıyoruz. Her alanda fiziksel büyük değişim var.Kütüphanesi okul kalması projesi çerçevesinden 110'un üzerinden okula kütüphane yaptık. Tabi bunları sadece devletin imkanları ile değil Hakkari'den ya da dışlardan yaşayan hayırseverleri desteği ile yaptık.Birçok ilgi ve beceri atölyeleri kuruyoruz. her alanda büyük değişim ve dönüşüm yaşanıyor. İlk defa biz Hakkari tarihinde biz çocuklarımızı Avrupa'ya gönderiyoruz. Şuana kadar öğretmen , öğrenci ve idarecinin içinden bulunduğu 300'e yakın kişiyi Almanya, Belçika gibi Avrupa'nın birçok şehirlerine onlarla yapmış olduğumuz projeler çerçevesinde Ulusal Ajansın desteği ile Erarumus , etiwinig gibi programlar çerçevesinde gönderiyoruz. İnşallah bunları hepsi eğitimim kalitesine de , niteliğine de büyük katkı yapar. Öğrencilerim hem Türkiye'yi hem dünyayı tanıyacaklar.''dedi
İl Milli Eğtim Müdürü Bilal Gür ise  Erasmus projelerinin ana hedeflerinden ve şimdiye kadar  ilimizin eğitimine olan kazanımlarından bahsederek şunları söyledi: "Bakanlığımızın “2023 Eğitim Vizyonu” ve Sayın Valimiz İdris Akbıyık’ın “Eğitim Birinci Meselemizdir” hedefi doğrultusunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve kurumlarımız tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok proje hazırlanarak ilgili makamlara sunulmuş ve ne mutlu ki birçoğu kabul görmüştür.''dedi.
    
Bilgilendirme toplantısına Vali Yardımcısı Mustafa Berat Kasımoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahrettin Çelik, Milli Eğitim Şube Müdürleri Muharrem Dündar, Sabah Saklı, Erol Hanlıgil, Oktay Kızılkaya, Kazım Gür ve kentte çalışan ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.


 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HDP'li Kaçmaz: Bir yurttaşı gözaltına almaya gelen askerler dakikalarca havaya ateş açtı, kadınları darp ettiÖnceki Haber

HDP'li Kaçmaz: Bir yurttaşı gözaltına al...

Çukurca'dan TDV'nin Vekaletle Kurban Organizasyonu'na destekSonraki Haber

Çukurca'dan TDV'nin Vekaletle Kurban Org...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar