Hakkari Dernekler Federasyon'undan "Tefecilik" Açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakkari Dernekler Federasyon'undan "Tefecilik" Açıklaması
Abone ol
Hakkari Dernekler Federasyonu (HAKFED) ve bileşenleri Van'da baba ve oğulun 'Tefeciler" yüzünden intihar etmesi olayına tepki amaçlı yazılı açıklama yaptı. Yapılan ortak açıklamada " Özellikle son yıllarda hızla artan ve dün iki hemserimizin hayatlarına mal olan tefecilik kavramını nefretle kınıyoruz" denildi.

Merkezi Istanbul'da bulunan Hakkari Dernekler Federasyonu "HAKFED" tüm bileşenleriyle  son yıllarda hızla artan "Tefecilik" olaylarına tepki amaçlı yazılı açıklama yaptı.

Ortak yapılan açıklamada; "Hakkari Dernekler Federasyonu ve tüm bileşenlerimizle, özellikle son yıllarda hızla artan ve dün iki hemserimizin hayatlarına mal olan tefecilik kavramını nefretle kınadığımızı belirtmek isteriz" denildi. 

Açıklamanın devamında şu iradelere yer verildi; Öncelikle Van ilimizde yaşayan baba oğul intiharı hepimizi derinden üzmüştür. Cenabı Allah'tan rahmet kederli aileye başsağlığı diliyoruz. Yardımlaşma dayanışma kültüründe belki de örneği olmayan bir halkın bugünlere gelmesi hepimizin canını acıtan bir durum. Maalesef 90'lı yıllardan sonra yaşanan göç, şehirlere yığılma, işsizlik ve ekonomi sıkıntılar zamanla bugünlere gelmemizde büyük rol oynadı. Ama hiçbirimiz bu sisteme teslim olmayacağız.

Bizler Hakkarimizin sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, yerel medya, kanaat önderleri 7'den 70'e bu çarpık ve ocak söndüren talana dur demek zorundayız. Bu vesile ile basta Hakkarimiz olmak üzere tüm bölge insanını, STK'ları siyasi partileri, yerel ve ulusal medyayı, valiliklerimizi, emniyet müdürluklerimizi, kanaat önderlerimizi herkesi bu konuda hassas ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Bu konuda biz Hakkari Dernekler Federasyonu ve bileşenleri olarak üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazır olduğumuzu beyan ediyoruz" 


 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pervin Buldan'dan Soylu'ya 'fotoğraf' yanıtı: Daha fazlasını açıklayacağımÖnceki Haber

Pervin Buldan'dan Soylu'ya 'fotoğraf' ya...

‘Boğaziçi’nde yaşananlar Hakkari’den bağımsız değil’Sonraki Haber

‘Boğaziçi’nde yaşananlar Hakkari’den bağ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar