Hakkari Barosu Cumhur Keskin'i unutmadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakkari Barosu Cumhur Keskin'i unutmadı
Abone ol
Hakkari Baro Başkanlığı 14 Ocak 2000 yılında bir saldırı sonucu yaşamını yitiren Avukat Cumhur Keskin'nin 22.ölüm yıldönümü ile ilgili açıklamada bulundu.

Hakkari Barosundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Meslektaşımız Avukat Cumhur Keskin 14 Ocak 2000 yılında mesleki faaliyetlerini icra ederken, feodal zihniyetlerce yapılan saldırı sonucu öldürülmesinin 22. yılını yaşıyoruz.
 Her şeyden önce Cumhur Keskin’e ve onun şahsında mesleğimize yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz. Cumhur Keskin, Hakkari İlinin yetiştirdiği nadide insanlardan, Türkiye’nin sayılı hukukçulardan ve bölgenin de sevilen bir aydınlık beyni idi. Yaşadığı sürece kendini halkına ve insanlarına adamış, avukatlık hayatında ve milletvekilliğinde de bölgesine önemli hizmetleri olmuştur. Saygıdeğer meslektaşımızın halkın yanında, mazlumun ve mağdurun dostu, hukukun ve adaletin yılmaz savunucusu olduğunu, aynı zamanda ülkemiz ve özellikle bölgemiz için yeri doldurulamayacak kadar bir boşluk bıraktığını söylemek gerekir. Hak, hukuk ve adaleti her koşulda savunan ve kollayan bir sivil toplum kuruluşu olarak gayemiz odur ki; insan yaşamına yönelik her türlü saldırının son bulması, insanı insan olduğu için seven ve insanın birey haklarına her durumda saygı duyan bir toplum yapısının temel alınmasıdır.
  Avukat Cumhur Keskin yaptıkları ve söylemleri ile kendisinden sonra gelen nesillere dahi örnek olabilen bir yaşam tarzını miras olarak bırakmıştır. Hukukun ve adaletin savunucuları olarak her daim bu mirasa sahip çıkarak, meslektaşlarımıza yönelik saldırılara karşı dik duracağımızın, her durumda ve şartta koşulsuz mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyor, saygıdeğer meslektaşımız                               Avukat  Cumhur Keskin’i saygıyla ve rahmetle anıyoruz."denildi.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye-Ermenistan temsilcileri görüşmesi bitti: Önşartsız müzakerelere devam edilecekÖnceki Haber

Türkiye-Ermenistan temsilcileri görüşmes...

Taksim’deki Enes Kara protestosuna polis müdahalesiSonraki Haber

Taksim’deki Enes Kara protestosuna polis...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar