'Google’da 163 milyon kere kadın nasıl vurulur aratılmış'

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
'Google’da 163 milyon kere kadın nasıl vurulur aratılmış'
Abone ol
'İnsanlar, öldürmek istedikleri kadınla ya da korktukları adamla aynı evdeler.'

Oyuncu Hazal Kaya konuşmacı olarak katıldığı Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu toplantısında "Google'da 163 milyon kere kimsenin anlamayacağı şekilde kadına nasıl vurulur aratılmış" bilgisini verdi.

Oyuncu Hazal Kaya, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye’nin iyi niyet elçisi seçildi. Kaya, Türkiye Temsilcisi Hassan Mohtashami ve yardımcısı Zeynep Başarankurt Kan ile online basın toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Kaya, internette kadına karşı nasıl şiddet uygulanacağı şeklinde aramaların arttığını söyledi. Kaya, “Rakamlar korkutuyor. Google’da 2020 yılında 163 milyon kere ‘Kimsenin anlamayacağı şekilde kadına nasıl vurulur?’ aratılmış. Yüzde 31 artış olmuş bu aramada… ‘Beni o erkek öldürecek’, 107 milyon kez aranmış. Yüzde 84 artış göstermiş 2019’a göre… İnsanlar, öldürmek istedikleri kadınla ya da korktukları adamla aynı evdeler. Bu zaten cinsiyet temelli şiddetin son yılda ne kadar arttığını gösteriyor” dedi. 

UNFPA HAKKINDA

1969 yılında faaliyete geçen UNFPA, 1971 yılında Türkiye ile çalışmalar yürütmeye başladı. UNFPA'nın Türkiye'de çalışmalar yürüttüğü alanlar arasında anne ve çocuk sağlığı, üreme sağlığı ve hakları, gençlerin potansiyellerini güçlendirme, cinsiyet eşitliği ve kadınlara yönelik şiddetle mücadele yer alıyor.


Askerler bir köylüyü silahla vurdu: ‘Seni iyi vurmuşlar’ diyerek tekmeledilerÖnceki Haber

Askerler bir köylüyü silahla vurdu: ‘Sen...

Alkol yasağı Danıştay'a taşındıSonraki Haber

Alkol yasağı Danıştay'a taşındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar