Eviye bataryasının fiyatıyla gündeme gelen Emine Erdoğan: Porsiyonlarımızı küçültelim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eviye bataryasının fiyatıyla gündeme gelen Emine Erdoğan: Porsiyonlarımızı küçültelim
Abone ol
Sadece ihtiyacımız kadarını alıp bozulacağını bildiğimiz yiyecekleri istiflemekten vazgeçelim.'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Küresel bir seferberlikle bireysel davranışlarımızı değiştirerek insanlığı içine düştüğü bu utançtan kurtarabiliriz. Gelin hep birlikte basit önlemler alalım. Alışverişe çıkmadan önce alınacaklar listesi hazırlayalım. Porsiyonlarımızı küçültelim. Sadece ihtiyacımız kadarını alıp bozulacağını bildiğimiz yiyecekleri istiflemekten vazgeçelim" dedi.

Emine Erdoğan daha öncesinde kullandığı çanta fiyatları ile sık sık gündeme gelmişti. Son olarak evinin mutfağında yemek yaparken fotoğraf yayınlayan Emine Erdoğan'ın arkasında ki eviyenin 9.640,34 TL olduğu gündeme gelmişti.     

İLGİLİ HABER
'Emine Erdoğan'ın arkasında görülen eviye bataryasının fiyatı 9.640,34 TL'
'Emine Erdoğan'ın arkasında görülen eviye bataryasının fiyatı 9.640,34 TL'
Emine Erdoğan'ın sosyal medyada paylaştığı ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda çekildiği tahmin edilen videoda görülen eviye bataryasının fiyatı ortaya çıktı.

Emine Erdoğan, Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Kampanyası'na ilişkin düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı:

“Bir yandan iklim değişikliği ile mücadele ediyoruz. Bir yandan iklim değişikliğinde büyük payı olan gıda israfına tüm dünya olarak devam ediyoruz. Yemek sektörünün büyük bir endüstri olması insanları büyük bir pazarın hedefi haline getirdi. Yeme-içme adabı maalesef yok oldu. Yemek yeme hazcılık özdeş hale geldi. Ruhunu doyuramayan insanın midesi onun fıtratını da yok eden bir kara delik oldu. Televizyon reklamlarında eline yüzüne çikolata bulaşmış insanların halleri bir mutluluk anı olarak lanse ediliyor. Filmlerde, dizilerde birbirlerine yiyecek fırlatarak eğlenen insanların görüntüleri vicdanlara dokunuyor. Sadece ülkemizde değil tüm toplumlarda yemek kültürün en önde gelen unsurlarından biridir” 

Dünya genelinde en önemli formülün gıda bankacılığı olduğunu kaydeden Emine Erdoğan, gıdaların israf olmadan bu planların değerlendirilmesi gerektiğini aktardı. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Peker'in ifşa ettiği Serdar Ekşioğlu, Erdoğan'a isyan etti: KonuşacağımÖnceki Haber

Peker'in ifşa ettiği Serdar Ekşioğlu, Er...

Hakkari Valiliği, kentte 15 günlük süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasaklandıSonraki Haber

Hakkari Valiliği, kentte 15 günlük sürey...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar