Esendere Belediyesinden yeşillendirme çalışmaları

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Esendere Belediyesinden yeşillendirme çalışmaları
Abone ol
Daha yeşil ve nefes alınabilir bir Esendere için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Esendere Belediyesi İl Orman Müdürlüğünün destekleriyle bugün beldenin İpek Yolu orta refüjünde 500 adet ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Ağaçlandırma çalışmalarına, Hakkari il Orman Müdürü  Hakan Zeybek, Esendere Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü  Uğur Güleş, Esendere Sınır Jandarma Karakol komutan vekili J.Üçvş. Mahmut Bıçak, Kısıklı Karakol Komutanı J.Kd.Bçvş.  Mustafa Sarı, Merkez Muhtarı Murat Baran, Merkez Camisi İmamı Sıddık Özatak, Belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Sınırda hizmet var hizmette sınır yok' sloganı ile hareket eden Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu yapılan çalışma hakkında  şu ifadelere kullandı

"Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V),"Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz" demiştir. Bizde bu anlamda beldemizin yeşilini ve mavisini koruyarak bulduğumuz her fırsatta çevremizi yeşillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen Hakkari Valimiz sayın İdris Akbıyık'a ve Hakkari İl Orman Müdürü sayın Hakan Zeybek’e teşekkür ederim."dedi.

 

 

 


Cukurca'da mahalle sakinleri 68 yıl sonra yola kavuştuÖnceki Haber

Cukurca'da mahalle sakinleri 68 yıl sonr...

Bakan Gül: Cezaevlerinde açık görüşler 1 Aralık'ta başlıyorSonraki Haber

Bakan Gül: Cezaevlerinde açık görüşler 1...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar