Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan Türkiye ile müzakere sinyali

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan Türkiye ile müzakere sinyali
Abone ol
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye ile ilişkileri normalleştirme sinyali verdi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan da 'görüşmeye açık olduğunu' dile getirmişti.

Daha önce bölgesel barış konusunda Türkiye'den olumlu sinyaller aldığını söyleyen Paşinyan'dan ilişkileri normalleştirme konusunda yeni bir açıklama geldi.

UZUN VADELİ BARIŞ
Sputnik'in haberine göre, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Zirvesi'nde konuşan Paşinyan, "Değindiğim tüm alanlarda çalışmaya hazırız. Tüm bu görevlerin yerine getirilmesinin, bölgemizde sağlam ve uzun vadeli barış için gerekli koşulların olması açısından ciddi bir ilerleme sağlayacağına inanıyoruz. Türkiye'yle ilişkilerimizin normalleştirilmesi amacıyla müzakerelere başlanması, süreci hızlandırabilecek bir faktör" ifadelerini kullandı.

Paşinyan, Rusya'nın bu süreci desteklemeye hazır olduğunun altını çizdi. 8 Eylül'de Paşinyan, hükümetin bugünkü oturumunda bölgedeki tüm iletişim hatlarının açılması gerektiğini, ayrıca ikili ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda Türkiye ile diyalog başlatmaya hazır olduğunu ifade etmişti.

ERDOĞAN 'KAPALI DEĞİLİZ' DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, "Eğer Tayyip Erdoğan'la bir görüşme arzu ediyorsa işte burada artık belli adımların da atılması lazım. Biz görüşmelere kapalı değiliz, görüşmeleri yaparız. Nitekim, Gürcistan Başbakanıyla da görüşme arzusunu bana iletti, o da bana geldi. Ama dediğim gibi biz bu görüşmeleri yaparken burada onların olumlu yaklaşım göstermek suretiyle bu adımları atması lazım" demişti. (Kaynak: Sputnik Türkiye)


Sedat Peker için ağırlaştırılmış müebbet istemiÖnceki Haber

Sedat Peker için ağırlaştırılmış müebbet...

Avukat belgeleri paylaştı: Dedeoğulları ırkçı saiklerle katledildiSonraki Haber

Avukat belgeleri paylaştı: Dedeoğulları...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar